Nahoru

Dokončené kauzy


 

CE aneb China export

Kverulant se touto kauzou snažil upozornit veřejnost na podvodné praktiky se značnou CE. Konkrétním cílem bylo dosáhnout stažení nebezpečných LED z prodeje. Obojí se podařilo.

Primátorův peněžní obchvat

Cílem Kverulanta bylo zrušit nesmyslné a zmanipulované výběrové řízení na obchvat Opavy. To se nepodařilo. Druhým cílem bylo dosáhnout trestního postihu hlavních aktérů. Ani to se nepodařilo. Proto byla v červnu 2013 kauza uložena do Kverulantova archivu.

Rallye za humny

Na Kverulanta.org se obrátili občané-kverulanti, aby jim pomohl s jejich soudním bojem proti nedůstojnému postavení občana při povolování automobilových závodů v jejich těsném sousedství. Cílem této kauzy bylo změnit tuto praxi. To se mu nepodařilo, protože občané-kverulanti uprostřed dlouhotrvajících a vyčerpávajících sporů ztratili trpělivost a svou při vzdali. Kverulant.org tak musel tuto kauzu v červenci 2014 uložit do archivu.

Wanted Don Pablo

Pavel Blažek selhal jako zástupce státu v kauze Diag Human. Navíc lhal a podváděl. Proto bylo cílem publicisty Jana Urbana a Kverulanta odstoupení Pavla Blažka z pozice ministra spravedlnosti. Pád celé Vlády v létě 2013 a následný volební debakl ODS ukončilo působení Pavla Blažka v exekutivě za Kverulanta. A tak byla tato kauza v prosinci 2013 uložena do Kverulantova archivu.

Korupce na D5

Cílem Kverulanta bylo odstranit nebezpečný billboard na D5 povolený v rozporu se zákonem a dosáhnout trestního postihu úředníků, kteří jej povolili. Druhý cíl se Kverulantovi nepodařilo splnit. Jeho trestní oznámení bylo definitivně odloženo. Na odstranění billboardu si Kverulant bude muset počkat do roku 2017, kdy vstoupí v platnost zákon zakazující billboardy na dálnicích. Kauza byla uložena do Kverulantova archivu v květnu 2013.

Poslanci na výletě v Peru za naše peníze

Cílem Kverulanta bylo donutit výletníky vlastnoručně desetkrát opsat větu: „Nemám jezdit na drahé výlety za peníze daňových poplatníků“ a také vrátit peníze. Tohoto cíle nebylo dosaženo, ale Kverulant dostal slib, že už se podobné chování nebude opakovat.

Jak Kocourkovští odstraňovali billboard

Cílem Kverulanta bylo odstranění billboardu a dosažení trestního postihu pro ty, kteří ho povolili. To první se po dvou letech podařilo.

Politický kšeftař ústavním soudcem?

Cílem publicisty Jana Urbana a Kverulanta bylo osvětlit nepřijatelnost připravovaného jmenování Zdeňka Koudelky ústavním soudcem. Cíl byl splněn a Senát odmítl Koudelku ústavním soudcem jmenovat.

Lid versus Lidl

V Jesenici byl seřízen semafor tak, aby zvýhodňoval diskontní řetězec. Kverulantovi se podařilo prosadit takové nastavení semaforu, které již nezvýhodňuje majitele semaforu, Lidl.

Úklid ve státní správě

Kverulant zmapoval v roce 2011 ceny úklidu a ostrahy ve státní správě. Cílem bylo dosáhnout vypsání výběrového řízení tam, kde byl úklid předražen. Cíl byl splněn a odhalením učebnicového příkladu konfliktu zájmů překročen. Navíc Kverulant.org inspiroval k pravidelnému srovnávání cen služeb a zboží nakupovaných ve státní správně i Nejvyšší kontrolní úřad. Oceňte Kverulantův úspěch a staňte se jeho dárcem.