Nahoru
Autor neomaleného návrhu na výsluhy pro lékaře Milan Kubek dostává vedle příjmu z ordinace ještě náhrady ve výši 150 tisíc měsíčně a ty se mu od nového roku ještě zvýší
Milan Kubek, prezident České lékařské komory. Foto: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia
Autor neomaleného návrhu na výsluhy pro lékaře Milan Kubek dostává vedle příjmu z ordinace ještě náhrady ve výši 150 tisíc měsíčně a ty se mu od nového roku ještě zvýší
Twitter

Milan Kubek, prezident České lékařské komory, nedávno navrhl, aby lékaři pobírali za svoji práci ještě výsluhový příspěvek. Přitom právě doktor Kubek nouzí rozhodně netrpí. Vedle příjmu z privátní lékařské praxe ještě dostává od lékařské komory měsíční paušální náhrady ve výši 150 tisíc korun měsíčně. Tento paušál se mu má od 1. ledna 2024 ještě zvýšit. Rozhodla o tom komora na svém posledním sjezdu. Kverulant usvědčuje rozežrané úředníky a politiky již od roku 2009. Připojte se k jeho práci alespoň symbolickým darem

Milan Kubek, prezident České lékařské komory. Foto: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia

MUDr. Milan Kubek, prezident České lékařské komory (ČLK), nedávno navrhl, aby lékaři inkasovali podobně jako vojáci, policisté nebo hasiči ještě výsluhy. Mnozí lékaři se však od jeho návrhu veřejně distancovali a zazněla i výzva k rezignaci.

„Tento návrh považuji za nezodpovědný a stydím se za něj jako člen České lékařské komory (ČLK). Z naděje v reformu zdravotnictví se stala fraška, právě začal díl druhý…,“ napsal na sociální síti X například vědec a lékař Marián Hajdúch.

Primář kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí VFN v Praze Michal Šotola dokonce Kubka vyzval k rezignaci. Informovali o tom Seznam Zprávy.  Šotola označil Kubkův návrh za „skandální“. „Váš vážně míněný návrh na výsluhy lékařům považuji za naprostý přešlap a plivnutí do tváře většiny členů ČLK,“ sdělil v dopise, který šéfovi ČLK adresoval. „Nejsme vojáci ani chudáci, abychom potřebovali výsluhy,“ stojí dále v textu.

Náhrady a odměny

V této souvislosti bolestivě vyniká, že ČLK na svém posledním sjezdu konaného dne 4.–5. listopadu 2023 přijela usnesení číslo 55. kterým „ukládá představenstvu ČLK připravit novelu Stavovského předpisu č. 17 Finančního řádu ve smyslu kodifikace paušální náhrady za ztrátu času pro prezidenta ČLK a viceprezidenta ČLK.“  Co tato věta vlastně znamená, není snadné odhalit. Jako vodítko však může posloužit časopis ČLK TEMPUS MEDICORUM. V čísle 11/2023 se dočteme: „Nakonec ale bylo v závěru sjezdu přijato usnesení, v rámci něhož se zvýší prezidentovi ČLK paušální náhrada za ztrátu času ve výši 150 tisíc korun měsíčně a viceprezidentovi ve výši 110 tisíc měsíčně, a to s účinností od 1. ledna 2024.“ O kolik se tyto náhrady zvýší se Kverulantovi nepodařilo zjistit. 

Usnesením číslo 13. přihodila ČLK prezidentovi Kupkovi ještě jednorázovou paušální odměnu ve výši jedné měsíční náhrady. Tedy 150 tisíc korun.

Vedle příjmů z lékařské komory má Kubek ještě příjem ze své soukromé lékařské praxe v provozované v přízemí Polikliniky Prosek a.s. Kubek je také společníkem a jednatelem firmy Lékaři K+K, s.r.o. která tuto ordinaci pro choroby cévní provozuje.

Milan Kubek byl poprvé zvolen prezidentem České lékařské komory v lednu 2006, podruhé v listopadu 2010, potřetí v listopadu 2015 a počtvrté v červnu 2021. Možná je načase, aby si lékaře vybrali ze svého středu někoho soudnějšího.

Prosba o podporu

Kverulant usvědčuje věrolomné politiky a rozežrané úředníky už od roku 2009. Usvědčujte je s námi finančním podporou našeho úsilí.

Za Kverulantův tým Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek