Nahoru

Archiv novinek

Babišův střet zájmů nás může stát 180 miliard korun

Do Prahy minulý týden přiletěla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a potvrdila schválení obřího pomocného plánu. Má to však velký háček. Česko musí zabránit jakémukoliv střetu zájmů. Jméno Andreje Babiše v této souvislosti sice nepadlo, ale unijní exekutiva již jasně potvrdila, že naše úřady systémově neřeší střet zájmů premiéra. Kverulant roky protestuje proti pokračující agrofertizaci České republiky. Pokud si i vy myslíte, že politiku státu nemají určovat zájmy chamtivého premiéra, můžete Kverulanta podpořit alespoň malým darem.

Ursula von der Leyenová vystoupila diplomaticky, na společné tiskové konferenci sdělila: „Je tam požadavek na zajišťování a sběr informací o osobách, které stojí za subjekty, které dostávají finance. Tyto milníky musí být splněny předtím, než bude v polovině roku 2022 vyplacena první velká částka.“

Ve skutečnosti je třeba tuto šroubovanou větu číst takto: Pokud nebude vyřešen střet zájmů vedle mne stojícího pana Babiše, pokud nepřestane ovládat své firmy uložené ve svěřenském fondu, pak Česko peníze z unie nedostane.

Kverulant roky protestuje proti pokračující agrofertizaci České republiky a volal po změně legislativy.  I jeho zásluhou tato změna přišla. Zákon o evidenci skutečných majitelů 1. června 2021 potvrdil, že premiér Babiš je ve střetu zájmů, neboť je stále skutečným majitelem Argofertu. Nyní je Kverulantovým cílem zastavit vyplácení všech dotací pro Babiše a přimět stát vymáhat zpět i ty, které mu byly vyplaceny v rozporu se zákony. Jinak totiž ČR přijde o 180 miliard korun.

Zpět na výpis novinek