Nahoru
Billboardáři s vazbami na Rusko zneužívají ukrajinskou vlajku
foto Přidej se a strhni to
Billboardáři s vazbami na Rusko zneužívají ukrajinskou vlajku

Smlouva na reklamu na mostech ve správě TSK Praha byla uzavřena již v roce 1992, tedy před třiceti lety. Je velmi poplatná devadesátkám. Bylo jí možno vypovědět pouze jednou za deset let. A přesně to se stalo. Na základě rozhodnutí Rady hlavního města Prahy tak byla vypovězena na podzim loňského roku s tím, že skončí letos v březnu. Reklamní společnost Czech Outdoor ze skupiny BigBoard, ale výpověď neakceptovala a reklamy neodstranila. Zneužívá podpory velké většiny české společnosti obětem ukrajinské války a proto na některé mosty v Praze umísťuje ukrajinské vlajky. Je zřejmé, že tak billboardáři činí s cílem zabránit sejmutí svých reklamních panelů z mostů.  

foto Přidej se a strhni to

Zneužívání ukrajinské vlajky je o to trapnější a hanebnější, že jde o společnost s vazbami na Rusko. Skupina  BigBoard  v roce 2002 podporovala nátlakovou skupinu Ne základnám. Firma tehdy darovala odpůrcům amerického radaru deset velkoplošných billboardů. Kromě Česka měl přitom tehdy BigBoard kanceláře i v Rusku nebo Bělorusku. Na otázky, komu společnost patří a proč se angažuje v politických akcích tehdy vedení BigBoardu odmítalo prozradit. Tajemné chování hlavního sponzora skupiny Ne základnám už tehdy budilo u odborníků na ruský vliv rozpaky.

Není to poprvé, co BigBoard zneužívá státní symboly. Připomínáme české vlajky na všech billboardech podél dálnic, když začal platit zákaz billboardů na dálnicích a silnicích I. třídy. Nejen že billboardáři svoje, po 1. září 2017 již nelegální, billboardy polepili českými vlajkami, ještě se snažili veřejnosti namluvit, že tím billboardy přestávají být billboardy.


Článek byl napsán na základě FB postu REKLAMA NA MOSTECH facebookové skupiny Přidej se a strhni to a s jejím souhlasem.

Zpět na výpis novinek