Nahoru

Archiv novinek

Češi zahájili run na respirátory, Kverulant varuje před těmi od firmy TEX-TECH

Prodej respirátorů a nanoroušek vzrostl během pátku o stovky procent. Zákazníci tak během několika hodin zareagovali na rozhodnutí vlády, která od příštího týdne nařídila na veřejných místech jejich povinné nošení. Kverulant.org varuje před těmi od firmy TEX-TECH s.r.o.

Tyto respirátory byly vydávány za splňující normu FFP2, přestože v povinném testování nevyhověly. Navíc byly označeny značkou CE, přestože nevyhověly ani evropské homologaci. Kverulant se se svými zjištěními obrátil na Českou obchodní inspekci. Ta už jeho podezřeními zabývá. Nyní se  firma TEX-TECH na svém webu pochlubila novým, tureckým certifikátem. Kverulantovi jej považuje za podezřelý a tak firmu TEX-TECH znovu nahlásili na ČOI.  Ta mu sdělila, že i toto Kverulantovo podezření prověří.

Kverulantovým cílem je zastavení prodeje těchto padělků, a to je mu již začíná dařit. Díky Kverulantovi už prodej fejkových respirátorů zastavila Alza. Podrobnosti naleznete v kauze Fejkový respirátor. Oceňte Kverulantův boj proti parazitům na koronavirové krizi a podpořte ho alespoň symbolickou částkou.

Zpět na výpis novinek