Nahoru

Archiv novinek

Česká obchodní inspekce provádí na Kverulantův podnět kontrolu respirátorů

Kverulant.org odhalil prodej nebezpečných respirátorů od firmy TEX-TECH s.r.o. Tyto respirátory jsou vydávány za splňující normu FFP2, přestože v povinném testování nevyhověly. Navíc jsou označeny značkou CE, přestože nevyhověly ani evropské homologaci. Kverulant se se svými zjištěními obrátil na Českou obchodní inspekci. Ta se již jeho podnětem začala zbývat. Více v reportáži Českého rozhlasu.

Kverulant není jediný, kdo se na ČOI obrací. Obyvatelka Ústí nad Labem si v e-shopu lékáren Dr. Max objednala respirátory FFP2, dostala ale úplně jiné. Řetězec lékáren se hájí doprodejem na výjimku České obchodní inspekce. Právě na prodej respirátorů se inspektoři speciálně zaměřují, a to i ve spolupráci s kolegy z celé Evropy.

Kverulantovým cílem je zastavení prodeje nebezpečných výrobků od firmy TEX-TECH. To je mu již začíná dařit. Díky Kverulantovi už prodej fejkových respirátorů zastavila Alza. Oceňte Kverulantův boj proti parazitům na koronavirové krizi a podpořte ho alespoň symbolickou částkou.

Zpět na výpis novinek