Nahoru
Česko si koupilo letadlovou loď. Cena je však tajná
lustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create
Česko si koupilo letadlovou loď. Cena je však tajná
Twitter

Ministerstvo obrany v těchto dnech koupilo od italské vlády letadlovou loď Giuseppe Garibaldi. Loď bude přejmenována na Tomáš Garrigue Masaryk a má hlídkovat u nizozemského přístavu Eemshaven. Tam se nachází terminál na zkapalněný zemní plyn, který zajišťuje i dodávky do ČR. Cena, kterou Česká republika za loď z roku 1983 zaplatí, obrana odmítla sdělit. Watchdogová organizace Kverulant.org proto na ministerstvo podala žalobu.

lustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create

Giuseppe Garibaldi je lehká letadlová loď. Její stavba začala v roce 1981 a do služby byla zařazena 30. září 1985. O té doby až do roku 2009 byla vlajkovou lodí Italského námořnictva, poté ji na této pozici nahradila nová letadlová loď Cavour.

Provoz letadlových lodí je však velmi nákladný. Proto se Italové chtěli staršího plavidla zbavit. První úvahy na toto téma se objevily již v roce 2020 a podle nich měl být Garibaldi vyřazen ze služby již v roce 2022. Dlouho ho nikdo nechtěl.  Zájem projevila až česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS). První rozhovory o nákupu mezi ní a jejím italským protějškem Guidem Crosettem proběhly na okraji jednání ministrů obrany NATO, které se uskutečnilo 15. února tohoto roku v Bruselu. Nyní došlo k uzavření dohody.

LČR Tomáš Garrigue Masaryk

Česká republika si má loď převzít v přístavu italského námořnictva Taranto na jihu Itálie již v červnu tohoto roku. Pak bude loď slavnostně přejmenována na LČR (Loď České republiky) Tomáš Garrigue Masaryk.

Plavidlo bylo projektováno především pro protiponorkové operace. Jeho koncepce je klasická, s velitelským ostrovem na pravoboku. Přímá, průběžná letová paluba, která má rozměry 174 × 30 m, je v ose lodi. Na přídi se navíc nachází skokanský můstek s úhlem 6°, který usnadňuje start letounů. Do hangáru plavidla se vejde jedenáct těžkých vrtulníků či jeden vrtulník a deset letounů Harrier. Pohonný systém tvoří čtyři plynové turbíny, které roztáčejí dvojici pětilopatkových lodních šroubů. Nejvyšší rychlost je 29,5 uzlu. Dosah činí 7000 námořních mil při 20 uzlech.

Jana Černochová nákup letadlové lodi komentovala na svém profilu na síti X: „Co všechno děláme s Petrem Fialou, aby se ruSSák nedostal až k nám domů, dávno víte. Občas i zázraky a nemožné do 3 dnů… A máme toho plné kecky, jasně, že jo. Ale nesmíme litovat peněz! A nebudeme. Proto jsme koupili to, co jsme fakt potřebovali už dávno. Jak říká liška malému princi: ‚Stáváš se navždy odpovědným za to, co k sobě připoutáš…‘ 💛💙 To pouto je silné a nepovolí. Hrdinům sláva! Lodi TGM nazdar!“

Severní moře

LČR Tomáš Garrigue Masaryk by měla začít hlídkovat v Severním moři poblíž nizozemského přístavu Eemshaven už počátkem podzimu tohoto roku. Právě tam byl totiž v září roku 2022 slavnostně otevřen terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). Třetinu jeho roční kapacity si prostřednictvím energetické společnosti ČEZ pro své účely pronajala Česká republika. LČR TGM bude také doprovázet a chránit lodě přepravující LNG.

Podle některých armádních analytiků nákup letadlové lodi dobře koresponduje s nákupem vrtulníků uskutečněným již za minulých vlád. Celkem Česko nakoupilo osm víceúčelových helikoptér Venom a čtyři bitevníky Viper v hodnotě více než 17 miliard korun. Analytik Milan Mikulecký jejich nákup nedávno komentoval pro Český rozhlas. „Problém je v tom, že jediným uživatelem tohoto vrtulníku je v současné době americká námořní pěchota. A pokud nakupujete nějakou výzbroj, tak vždy, kromě celé řady jiných parametrů, se díváte na to, kdo je vaším nejčastějším partnerem v operacích,“ vysvětloval. „Takže pokud pan ministr Metnar plánoval nějaké útočné operace v Indo-Pacifiku a pořízení útočné letadlové lodi, potom je tento typ vrtulníku skvělá volba. Pokud to ale armáda neplánuje, tak je to trochu problém,“ pokračoval.

Cena je tajná

Watchdogová organizace Kverulant položila Ministerstvu obrany dotaz dle zákona o veřejném přístupu k informacím. Kverulanta zajímala nejen cena, ale i další podrobnosti o nákupu. Ministerstvo mu je odmítlo poskytnout. Kverulant se následně marně odvolal přímo k ministryni Černochové. Nyní mu nezbylo než proti zatajování podat na Janu Černochovou soudní žalobu.

Velmi drahý klub

Největším počtem letadlových lodí disponují Spojené státy americké. V jejich námořnictvu slouží 11 letadlových lodí. Dalšími zeměmi, které mají ve 21. století letadlové lodě, jsou Brazílie (1 ks), Čína (2 ks), Francie (1 ks + 3 ks vrtulníkových výsadkových lodí), Indie (1 ks), Rusko (1 ks), Španělsko (1 ks), Thajsko (1 ks), Spojené království (2 ks + 1 ks vrtulníkové výsadkové lodi) a Turecko (1 ks). Další dva státy disponují pouze vrtulníkovými výsadkovými loděmi: Japonsko (2 ks), Jižní Korea (1 ks). V případě Brazílie, Číny a Indie jde o starší plavidla zakoupená z Francie, Ruska a Spojeného království.

Velkých letadlových lodí po světě spíše ubývá, zejména proto, že jejich provoz je velmi nákladný. Přesto se do tohoto prestižního klubu zařadí i Česká republika. Vstupenka však bude opravdu drahá.

Tomáš Fejk

Twitter
Zpět na výpis novinek