Nahoru
Don Pablo a hradní kamarila
Ministrova limuzína přijela do prezidentského tunelu. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N
Don Pablo a hradní kamarila

Don Pablo, alias ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) je na Hradě poměrně častým hostem. Deník N zmapoval, že v květnu se v prezidentské kanceláři zúčastnil nejméně dvou schůzek, které trvaly celkem šest hodin. Blažek tvrdí, že jednal pouze s kancléřem Vratislavem Mynářem. V době jeho schůzek byl přitom na Hradě i prezidentův poradce Martin Nejedlý, jehož asistentka ministra do kanceláří pokaždé doprovázela. Kromě toho v květnu na Hrad dorazil i Blažkův náměstek Petr Dohnal. S kým se tam setkal, odmítl sdělit.

Ministrova limuzína přijela do prezidentského tunelu. Foto: Zdislava Pokorná, Deník N

Končí první květnový pracovní den a přesně v pět hodin odpoledne přijíždí na Hrad černá limuzína s ministrem Blažkem. Vůz s majáčkem na druhém nádvoří zajíždí přímo do takzvaného prezidentského tunelu, kde obvykle parkují vozy prezidenta Miloše Zemana a první dámy. Z průjezdu, který významné pasažéry chrání před zraky zvědavců, vchází ministr přímo do hradních kanceláří. Blažkův řidič i ochranka zůstávají na místě a nervózně se rozhlíží, jestli je přes prosklená vrata prezidentského tunelu někdo neuvidí.

Prezident v tu chvíli na Hradě není, což Deníku N potvrdily dva dobře informované zdroje. Navíc v tunelu nestojí prezidentská limuzína ani Zemanova ochranka, což by přítomnost hlavy státu signalizovalo. Za kým tedy mohl ministr jít a co s ním projednával? Kverulant to neví, ale styky Dona Pavla s hradní kamarilou ho jen utvrzují v negativním hodnocení obou stran.

Pavel Blažek selhal jako zástupce státu v kauze Diag Human. Navíc lhal a podváděl. Proto bylo cílem Kverulanta odstoupení Pavla Blažka z pozice ministra spravedlnosti. Pád celé vlády v létě 2013 a následný volební debakl ODS ukončilo působení Pavla Blažka v exekutivě. ODS se však patrně nepoučila a na podzim 2021 se Blažek opět stal ministrem spravedlnosti. Kverulant opět protestoval a předsevzal si, že bude činnost Pavla Blažka známého pod přezdívkou Don Pablo velmi pečlivě sledovat. Více již v kauze Wanted Pavel Blažek alias Don Pablo.

Miloš Zeman sebou na Pražský hrad přivedl hned několik velmi problematických lidí. Ti společně s ním zneužívají svého postavení. Kverulant.org proti tomu protestuje. Úspěšně v kauze Jak Kverulant pootevřel pražský hrad. V červnu 2022 vyzval zákonodárce, aby prezidentské kanceláři radikálně snížili rozpočet. Marně. Podrobnosti naleznete v kauze Kverulant proti zneužívání moci kamarilou Miloše Zemana.

Podpořte Kverulanta v jeho watchdogové práci jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Zpět na výpis novinek