Nahoru

Archiv novinek

Informace o poslaneckých výletech stojí Kverulanta deset tisíc korun

Mnozí zákonodárci si z poslanecké sněmovny učinili cestovní kancelář do exotických destinací za peníze daňových poplatníků. Kverulant již dvakrát přistihl poslance na výletě na Machu Picchu. S tím, jak se blížily parlamentní volby stoupalo i pokušení pořídit si all inclusive pobyt v nějaké nevšední destinaci. Zejména poslanci, kteří již nekandidují jsou velmi náchylní tomuto pokušení podlehnout. Proto se Kverulant dle zákona nedávno znovu dotázal Poslanecké sněmovny, kam si v posledních letech poslanci vyrazili. Sněmovna mu sdělila, že vyhledávání všech cest bude rozsáhlé a drahé a bude Kverulanta stát 9 600 Kč. Kverulant nyní zaplatil.  Pomozte Kverulantovi nést náklady na kontrolu papalášské rozežranosti a podarujte jej alespoň symbolickým darem.

Již jednou bylo cílem Kverulanta donutit výletníky vlastnoručně desetkrát opsat větu „Nemám jezdit na drahé výlety za peníze daňových poplatníků.“ a také vrátit peníze, když se v roce 2010 vydali za naše peníze na Machu Picchu. Tohoto cíle se Kverulantovi i přes slib, že už se podobné chování nebude opakovat, nepodařilo dosáhnout. I proto se výlet na Machu Picchu za peníze daňových poplatníků v roce 2019 opakoval. Delegaci poslanců kontrolního výboru tenkrát vedl dokonce prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslav Kala. I jej Kverulant vyzval, aby vrátil peníze za tento výlet a desetkrát opsal větu „Nemám jezdit na drahé výlety za peníze daňových poplatníků.“ Prezident NKÚ sice požadovanou větu neopsal, ale Kverulant věří, že i tato kauza pomohla, aby náklady na zahraniční cesty poslanců byly pro rok 2020 naplánovány na celkem rozumných 30 milionů korun. A poslanci si odhlasovali, že o nich budou sepisovat zprávy.

Proto se Kverulant dle zákona nedávno znovu dotázal Poslanecké sněmovny, kam si v posledních letech poslanci v 8. volebním období (2017 až 2021) vyrazili. Kverulanta zajímají všechny podrobnosti o zahraničních cestách. Je také zvědavý, zda poslanci skutečně o svých cestách sepisovali zprávy a zda byl pro rok 2020 dodržen limit na všechny cesty ve výši 30 milionů korun, jak si poslanci v roce 2019 odhlasovali.

Kancelář sněmovny mu sdělila, že vyhledávání všech cest bude rozsáhlé a drahé. Prý na to potřebuje celkem 24 hodin a za hodinu práce si účtuje 400 Kč. Kverulant tak nyní musel zaplatit 9 600 Kč.

Další podrobnosti naleznete v kauze Poslanci na výletech za peníze daňových poplatníků

Pomozte Kverulantovi bojovat s papalášskou rozežraností a podarujte jej jakkoliv malým, za to však pravidelným měsíčním příspěvkem. 

Zpět na výpis novinek