Nahoru
Účet za násilné zastavování vozidel
Účet za násilné zastavování vozidel

Policie si v posledních letech pořídila téměř 500 rámů na služební Octavie určených k násilnému zastavování jedoucích vozidel. Tyto rámy jsou určeny k provádění takzvaného PIT manévru, tedy k tomu, že policejní vozidlo do civilního vozidla narazí a způsobí jeho smyk. Že je takový manévr nanejvýš nebezpečný nejen pro posádku takto zastavovaného vozidla, ale i pro široké okolí, je nasnadě. A že policejní vozidla s masivním ocelovým rámem vepředu v případě střetu s chodcem způsobují devastační zranění je také zřejmé. Přesto si policie chce pořídit dalších 800 těchto nebezpečných hraček. Kverulant se nedávno zeptal policie, kolik vozidel již tak zadrželi a kolik lidí tak přišlo o život nebo bylo zraněno. Policie prý tuto statistiku nemá, ale když ji Kverulant zaplatí 15 562 korun, tak ji vypracuje. Kverulantovi nezbylo než zaplatit. Pokud si i vy myslíte, že státní správu je třeba důsledně kontrolovat, můžete Kverulanta podpořit alespoň symbolickým darem. Kontrolovat státní správu je docela náročná práce a bez peněz se dělat nedá.

Nebezpečné rámy bez homologace

Ve čtvrtek 23. června 2022 odpoledne srazili policisté při jízdě s majáky, na přechodu pro chodce na Evropské třídě devítiletou holčičku. Záchranáři měli podezření na poranění pánve, a tak bylo děvče převezeno letecky do nemocnice v Motole. Policejní vozidlo, které školačku srazilo, podle všeho nebylo vybaveno rámem. Pokud by bylo, byla by způsobená zranění patrně ještě mnohem devastačnější.  

Masivní rám je pevně uchycen na přímo nosnících vozidla a daleko ční před přední nárazník.  Kverulant je přesvědčen, že tato úprava nikdy neměla být povolena.  Auta jsou konstruována s ohledem na bezpečnost chodců a i policisté by to měli respektovat.

Zarážející je i to, že Policie České republiky nedisponuje výsledky nárazových testů ani protokolem o homolagaci zakoupených vozidel. Vozidla prý byla schválena k provozu na pozemních komunikacích Ministerstvem dopravy České republiky. Přestože se Kverulant již dvakrát dle zákona ptal Police ČR a dvakrát Ministerstva vnitra, žádná z obou institucí mu protokoly o homologaci masivních předních rámů nebyla schopna poskytnout.

V rámci Evropy jsou české vozy s rámy pro PIT manévr velice ojedinělé, ne-li zcela unikátní. Samozřejmě můžete natrefit na policejní automobily v jiných evropských zemích, které vpředu nějaké to železo mají, nicméně jeho funkce je obvykle pouze ochranná. Přesto si česká policie pořídila na konci roku 2019 478 takových vozů.  Cena vozidla pro „silniční dohled“ (229 ks) byla 610 350,82 Kč bez DPH a cena vozidla „prvního sledu“ (249 ks) byla 600 927,68 Kč bez DPH. Celkem tedy Policie ČR utratila i DPH 350 milionů korun. V obou případech se do „soutěže“ přihlásila jen Škoda Auto.  O žádnou soutěž tak vlastně nešlo.

Zkratka PIT znamená v angličtině „pursuit intervention technique“ Policisté ji okoukali během návštěvy Spojených států amerických, kde se pituje poměrně běžně a čelní rám na policejních vozidlech není žádnou extravagancí. Policie tam také ročně zabije více než 1100 lidí. Samozřejmě, že nejen prováděním PIT manévru.

Policie plánuje nákup dalších 800 vozidel pro násilné zastavování řidičů

Kverulant se nedávno zeptal policie, zda existují studie na základě, kterých bylo provedeno pořízení rámů na policejní vozidla. Nic takového ale policie nemá, ale přesto chce další 800 takových vozů.

Policie chce za informace 15 562 korun

Kverulant chce také vědět kolik bylo za poslední roky provedeno násilných zastavení a kolik přitom bylo mrtvých a zraněných.  Policie prý tuto statistiku nemá, ale když ji Kverulant zaplatí 15 562 korun, tak ji vypracuje. Kverulantovi nezbylo než zaplatit. Až Kverulant požadované informace od policie dostane, pečlivě je vyhodnotí a své závěry uveřejní na svých stránkách a prostřednictvím newsletteru. Pokud tuto zprávu nechcete propásnout napište si o ni. Buďte informováni o Kverulantově boji proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům. 

Prosba o podporu

Oceňte Kverulantovu práci a začněte jej podporovat, jakkoliv malým, zato však pravidelným darem.

Zpět na výpis novinek