Nahoru
Jaký je účet za násilné zastavování vozidel?
Jaký je účet za násilné zastavování vozidel?

Policie si v posledních letech pořídila více než 500 rámů na služební Octavie určených k násilnému zastavování jedoucích vozidel. Tyto rámy jsou určeny k provádění takzvaného PIT manévru, tedy k tomu, že policejní vozidlo do civilního vozidla narazí a způsobí jeho smyk. Že je takový manévr nanejvýš nebezpečný nejen pro posádku takto zastavovaného vozidla, ale i pro široké okolí, je nasnadě. A že policejní vozidla s masivním ocelovým rámem vepředu v případě střetu s chodcem způsobují devastační zranění je také zřejmé. Proto se nyní Kverulant ptá policie, nakolik nás jejich hra na drsnou Ameriku vyšla a kolik lidí již díky tomu přišlo o život nebo bylo zraněno. Pokud si i vy myslíte, že státní správu je třeba opakovaně důsledně kontrolovat, můžete Kverulanta podpořit alespoň symbolickým darem.

Ve čtvrtek 23. června 2022 odpoledne srazili policisté při jízdě s majáky, na přechodu pro chodce na Evropské třídě devítiletou holčičku. Záchranáři měli podezření na poranění pánve, a tak bylo děvče převezeno letecky do nemocnice v Motole. Policejní vozidlo, které školačku srazilo, podle všeho nebylo vybaveno rámem. Pokud by bylo, byla by způsobená zranění patrně ještě mnohem devastačnější.  

Masivní rám je pevně uchycen na přímo nosnících vozidla a daleko ční před přední nárazník.  Kverulant je přesvědčen, že tato úprava nikdy neměla být povolena.  Auta jsou konstruována s ohledem na bezpečnost chodců a i policisté by to měli respektovat.

V rámci Evropy jsou české vozy s rámy pro PIT manévr velice ojedinělé, ne-li zcela unikátní. Samozřejmě můžete natrefit na policejní automobily v jiných evropských zemích, které vpředu nějaké to železo mají, nicméně jeho funkce je obvykle pouze ochranná.

Kverulant se nyní ptá policie, zda existují studie na základě, kterých bylo provedeno pořízení rámů na policejní vozidla. Kolik takových vozů policie vlastní, jak byl vybrán dodavatel a kolik byla cena za takto provedené úpravy. Dále chce Kverulant vědět, jak byla tato úprava „homologována“ zejména s ohledem na srážku s chodcem, zda byly provedeny „crash testy“. Kolik bylo srážek chodců s policejním vozidlem za posledních pět let a kolik těchto vozidel bylo s rámem a ke kolika úmrtím, zraněním v těchto případech došlo. Dále kolik bylo za posledních pět let provedeno násilných zastavení a kolik přitom bylo mrtvých a zraněných. A konečně zda má policie studie, které vyhodnocují účelnost pořízení „rámů“ na policejní vozidla.

Zkratka PIT znamená v angličtině „pursuit intervention technique“ Policisté ji okoukali během návštěvy Spojených států amerických, kde se pituje poměrně běžně a čelní rám na policejních vozidlech není žádnou extravagancí. Policie tam také ročně zabije více než 1100 lidí. Samozřejmě, že nejen prováděním PIT manévru.

Až Kverulant požadované informace od policie dostane, pečlivě je vyhodnotí a své závěry uveřejní na svých stránkách a prostřednictvím newsletteru. Pokud tuto zprávu nechcete propásnout napište si o ni! Buďte informováni o Kverulantově boji proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům. 

Zpět na výpis novinek