Nahoru

Archiv novinek

Kardinál Duka podal na Kverulanta další žalobou

Na sklonku roku 2020 kardinál Duka převedl na svoji soukromou nadaci majetek církve v hodnotě nejméně čtvrt miliardy korun. Kverulant.org proti tomu protestoval a vyzval Vatikán, aby sjednal nápravu. Duka nese zveřejnění této kauzy velmi nelibě a s Kverulantem se opakovaně soudí.

Duka se už neúspěšně pokusil dosáhnout soudního zákazu jejího publikování popisu celé kauzy s názvem Kardinál Duka tuneluje církevní majetek. U první instance byl sice úspěšný, pak ale odvolací soud před měsícem tento zákaz zrušil. Kverulant o tom do kauzy napsal odstavec s titulkem „Soud dal Kverulantovi zapravdu“. I to se Dukovi nelíbilo a podal na Kverulanta další předběžné opatření. Soud první instance Dukovi nyní vyhověl a tak Kverulant mezititulek změnil na: „Duka prohrál soud proti Kverulantovi“.

Ačkoliv předběžné opatření popis kauzy Kardinál Duka tuneluje církevní majetek téměř nezměnilo, přeci jenom jde o dosti neomalený zásah do ústavně zaručeného práva na svobodu projevu. Proto Kverulant připravuje odvolání.  Pomozte  Kverulantovi zaplatit další soudní výlohy a další práci na celé kauze alespoň malým darem.

Zpět na výpis novinek