Nahoru

Archiv novinek

Kauzu Diag Human bude vyšetřovat Národní centrála proti organizovanému zločinu

Česká republika prohrává v kauze Diag Human jeden spor za druhým. Stát se však stále tváří, že se nic neděje, a nepodniká nic, co by alespoň zastavilo růst úroků z prodlení. Ty tak rostou tempem 1,3 milionu Kč denně. Cílem Kverulanta je tento stav změnit. Proto nedávno podal na liknavé politiky a jejich úředníky trestní oznámení za to, že ani nezastavili úročení dluhu. Nyní mu policie sdělila, že věc bude šetřit Národní centrála proti organizovanému zločinu.  Oceňte Kverulantův boj proti plýtvání veřejnými prostředky a začněte ho podporovat symbolickou částkou 100 Kč měsíčně.

Kverulant s uspokojením přijal oznámení Krajského ředitelství Policie Hlavního města Prahy ze dne 12.ledna 2021, ve kterém mu vrchní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Odboru hospodářské kriminality kapitán Ing Josef Fúsek sdělil, že jím podané trestní oznámení na osoby jednající za stát ve věci sporu se spol. Diag Human SE „bylo postoupeno k dalšímu opatření na Národní centrálu proti organizovanému zločinu“. 

Postoupení věci nejkvalifikovanější složce Policie ČR chceme vnímat jako příslib rychlého a profesionálního šetření případu. Jednání řady osob, které vystupovaly na straně státu ve sporu se společností Diag Human SE, se dostalo za hranu podezření z trestné činnosti, když po pravomocných rozsudcích zahraničních soudů, počínaje rokem 2017 odmítly učinit kroky k zabránění nárůstu škody pro Českou republiku. Škoda, kterou jejich vědomé odmítnutí zastavení nárůstu úroků z dlužné částky způsobilo, dnes již přesáhla dvě miliardy korun ke škodě daňových poplatníků a dále každým dnem narůstá.  Kverulant je v případě požádání plně připraven poskytnout policii všechny dokumenty a informace, které ke kauze shromáždil. Podrobnosti naleznete na Kverulantově webu v kauze Diag Human.

Zpět na výpis novinek