Nahoru

Archiv novinek

Kolik stojí hradní kanál?

Na oficiálním Youtube kanálu „Pražský hrad – Kancelář prezidenta republiky “ je k dispozici „Lánská detektivka“. Ve videu se Vratislav Mynář zastává svého kamaráda Miloše Baláka, který si teď vyslechl rozsudek ohledně svých podvodů v Lánské oboře. V jiném videu zase Mynář obhajuje svůj penzion. Kverulanta by zajímalo, jakou sumou jsme na tyto materiály přispěli ze svých daní. Proto napsal hradní kanceláři. Podpořte naši práci na tomto případu alespoň malým darem.

„Alex Mynářová to dělá zadarmo,“ svěřil Jiří Ovčáček redaktorům Blesku, když se svým šéfem Vratislavem Mynářem na konci roku 2018 rozjížděl oficiální Youtube kanál Hradu. I kdyby to byla pravda a paní Mynářová, hlavní tvář celého projektu, byla prototypem altruismu, zůstává dost nepravděpodobné, že by to celé zvládla sama. I úplný amatér pochopí, jak těžké je stát zároveň za i před kamerou.

Kverulant pochybuje, že by si s natáčením videí Alex vystačila pouze s manželem Vratislavem – a to přesto, že právě on by se díky množství svých činností (např. kancléř, vlekař, hospodský, odhadce, uzenář) dobře hodil i do knihy Ondřeje Sekory.

Je téměř jisté, že manželé Mynářovi budou ke svým videím, umístěným na oficiální kanál Pražského hradu, potřebovat asistenci ostatních. Čekali bychom zaměstnání pro scénáristu, kameramana, zvukaře a střihače. A pokud nejde o kumulovanou funkci největšího mediálního experta Hradu, Jiřího Ovčáčka, předpokládáme, že kancelář za provedenou práci platí.

Nejsme naivní a nemyslíme si, že by se Vratislav Mynář, poté co mu přijde naše žádost o informace k nákladům na videotvorbu, hluboce zastyděl. Že by snad svědomí zpytoval. Těžko bychom věřili i tomu, že by uměl svá propagační videa stáhnout, nebo dokonce natočit video omluvné. I když jsme přesvědčeni o tom, že Vratislav Mynář je již ztraceným případem bezskrupulózního papaláše, pro kterého je nevhodnost natáčení osobních videí z erárních prostředků zcela mimo možnosti jeho rozlišovacích schopností, chceme na tuto nestoudnost alespoň upozornit.

Kverulantovi jde i v tomto případě o princip a v duchu svého hesla upozorňuje na případy, kdy mocní s veřejností nehrají fér. A protože nejsme příjemci žádných dotací a naše práce je financována jedině vašimi dary, prosíme o příspěvek.

Zpět na výpis novinek