Nahoru
Kverulant usvědčuje věrolomné politiky. Usvědčujte je s námi
Ilustrační foto Depositphotos
Kverulant usvědčuje věrolomné politiky. Usvědčujte je s námi
Twitter

Veřejná kontrola politiků je docela náročná práce a bez peněz se dělat nedá. Přesto není Kverulant.org napojen na penězovody z veřejných zdrojů. Nejsme placeni z vašich daní. Jsme odkázáni jen na pomoc našich dárců. Prosíme, buďte jedním z nich a hlídejte tak věrolomné politiky a rozežrané úředníky s námi. Číslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500, ale k darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu.

Ilustrační foto Depositphotos
Ilustrační foto Depositphotos

Většina veřejnosti nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Právě proto je tu watchdogová organizace Kverulant.org, která se do takových kauz systematicky pouští už od roku 2009. Zde je přehled naší práce z poslední doby.

Kverulant vydal svoji výroční zprávu za rok 2023. Rok 2023 byl pro obecně prospěšnou společnost Kverulant již čtrnáctým rokem její nepřetržité činnosti. Díky podpoře našich dárců to byl rok úspěšný.

  • Kverulant dokončil 8 kauz s průměrnou úspěšností 65 %.
  • Kverulantovy stránky byly navštíveny v 5,3 milionech případů. Na sociálních sítích Kverulanta sledovalo téměř 22 tisíc uživatelů.
  • Kverulant vydal 29 tiskových zpráv a ty měly 848 relevantních mediálních výstupů.
  • Náklady na jednu kauzu činily 238 tisíc korun.
  • Kverulant od dárců získal 3,8 milionu korun. Z toho 72 % bylo od drobných dárců.
  • Pro Kverulant pracovalo 7 lidí.
  • Mzdové náklady činily 55 %. Náklady na právníky byly 19 %.

Kverulant usvědčuje věrolomné politiky a rozežrané úředníky už od roku 2009. Usvědčujte je s námi finanční podporou našeho úsilí.

Za celý Kverulantův tým vám děkuje Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek