Nahoru
Kverulant se již nebude vyhraňovat proti environmentalistům
Kverulant se již nebude vyhraňovat proti environmentalistům

Kverulant.org se v minulosti angažoval v otázkách boje proti CO2. Považoval mnohé způsoby vedení tohoto boje za neúčinné, demagogické a drahé.  Nyní kauzu Nesmyslný a drahý boj proti CO2 uložil do svého archivu a již se touto problematikou  nebude dále zabývat.

fotomontáž Kverulant

Prvním důvodem je to, že Kverulant chce napříště být už jenom typickým watchdogem, hlídacím psem, který odhaluje výstřelky papalášů,  věrolomnost politiků,  rozežranost úředníků a účinně proti nim vystupuje.

Druhým důvodem je skutečnost, že nedávno vznikl think tank Realistická energetika a ekologie, který si klade za cíl zabránit ekonomickým a ekologickým škodám, hrozícím z přijímání nerealistických neuvážlivých nedomyšlených a nepropočítaných řešení. Zakladatel a ředitel Kverulant, Ing. Vojtěch Razima se stal jedním z prvních členů tohoto think tanku. Think tanku se již podařilo proniknout do širšího povědomí, když Hospodářské noviny minulý týden zveřejnily jeho stanovisko s názvem „Snaha ukončit těžbu uhlí je podbízení se veřejnosti. Experti varují před ztrátou energetické soběstačnosti a bezpečnosti ČR.“

A konečně třetím důvodem, je to, že Kverulant nechce překážet v zavádění nových, čistých a skutečně úsporných technologií.

Kverulant však bude dál pokračovat v kauze Drahý bioomyl, ve která prosazuje konec povinného přimíchávání biopaliv do nafty a benzínu.  Snad všichni již ví, že tento koncept není ekologický ani trochu  a i EU povinnost přimíchávat už dávno zrušila, ale v ČR stále trvá. Jedním z důvodů je skutečnost, že hlavní producent biopaliv Andrej Babiš na nich vydělává miliardy.

Zpět na výpis novinek