Nahoru

Archiv novinek

Kverulant se pokouší zastavit miliardový tunel na vnitru

Ministerstvo vnitra nakupuje předražené a zastaralé vysílačky téměř za miliardu. Cílem Kverulanta je tento tunel zastavit, a proto dnes podal stížnost k antimonopolnímu úřadu. Oceňte Kverulantův boj proti tunelářům a podpořte ho alespoň malým darem. 

Ministerstvo vnitra se už na začátku roku 2019 chystalo nakoupit v tendru s jediným dodavatelem a v utajeném režimu vysílačky za 4,4 miliardy korun. Dodavatelem měl být Pramacom Prague s.r.o., a vysílačky měly pracovat v zastaralé síti TETRAPOL. Kverulant.org ověřil, kolik by stála náhrada za technologii TETRA, kterou používají západní státy. Cena nového systému včetně koncových terminálů, tedy vysílaček, by byla téměř poloviční.

Kverulant.org proti čtyř miliardovému tunelu opakovaně protestoval. I jeho protesty vedly k tomu, že vnitro zakázku zlevnilo na 0,8 miliardy korun, ale pokušení pustit eráru žilou byla velká. Oznámení o zahájení zadávacího řízení bylo uveřejněno zakázek počátkem června 2019. Koncová zařízení radiokomunikační technologie TETRAPOL mají  na světě jediného výrobce a tím je francouzský Airbus a ten má v ČR jen jednoho výhradního prodejce, Pramacom Prague. Do výběrového řízení se tak dle očekávání a předpokladů mohl přihlásit, a také přihlásil, pouze jediný a to právě Pramacom Prague.  A ten také s nabídkovou cenou ve výši 798 324 241,- Kč vyhrál.

Kverulant se s tímto drzým tunelování státního rozpočtu za účasti vrcholných politiků odmítá smířit a proto dnes podal stížnost k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Další informace naleznete v kauze Miliardový tunel na vnitru.

Zpět na výpis novinek