Nahoru
Kverulant spouští anketu pro prezidentské kandidáty: Jste pro otevření areálu Pražského hradu?
Kverulant spouští anketu pro prezidentské kandidáty: Jste pro otevření areálu Pražského hradu?

Obecně prospěšná společnost Kverulant.org již několik let usiluje o zrušení plošných kontrol v areálu Pražského hradu. Informace o naší kampani můžete nalézt v kauze Vraťte ukradený Pražský hrad lidem. Proto dnes všem kandidátům na prezidenta dne odeslal následující anketní otázku: Jste pro otevření areálu Pražského hradu? Pokud ano, jaké by byly vaše kroky v této věci v případě, že byste úřad prezidenta získal?

Dotazy všem kandidátům byly odeslány ve stejný čas. Všechny došlé odpovědi budou uveřejněny na našich www stránkách v jednom článku a v pořadí v jakém došly a o výsledku prezidentské ankety bude vydána tisková zpráva. Pokud ji nechcete zmeškat napište si o ni! 

Připomeneme si, že vyvěšení červených trenýrek na Pražském hradě v září 2015 mělo prezidentovi připomenout jeho buranské chování. V reakci na to Zeman v roce 2016 zneužil zpráv o teroristických útocích v Evropě, uzavřel Hrad svobodnému pohybu a zavedl na něm plošné policejní kontroly. Ty vedly k tomu, že Zeman pro případné skutečné teroristy vytvořil snadný terč v podobě dlouhých front na Hradčanském náměstí. Přitom od zavedení plošných kontrol se na Hradě ale ani před ním neodehrál jediný bezpečnostní incident. Je tedy opravdu nejvyšší čas kontroly zrušit a vrátit ukradený Hrad lidem. 

Zpět na výpis novinek