Nahoru
Kverulant vyhlašuje grafickou soutěž
Kverulant vyhlašuje grafickou soutěž

Kverulant už roky protestuje proti zavření Pražského hradu. Nyní chystá demonstraci přímo do jeho areálu, a to na náměstí U svatého Jiří. Jde o náměstí za Katedrálou svatého Víta. Demonstrace se uskuteční v den výročí vzniku republiky 28. října 2022 od 14:00. Na konání akce bude třeba předem upozornit zejména její potenciální účastníky. Bude se tak dít prostřednictvím webu kverulant.org a sociálních sítí FB, TW a LinkedIn. Klíčová bude obrazová upoutávka či jakýsi plakát. Proto Kverulant vyhlašuje grafickou soutěž na tuto upoutávku na demonstraci proti zavření Pražského hradu. Podrobnosti o soutěži naleznete na specializovaném serveru TOPDESIGNER.cz.

Vyvěšení červených trenýrek na Pražském hradě v září 2015 mělo prezidentovi připomenout jeho buranské chování. V reakci na to Zeman v roce 2016 zneužil zpráv o teroristických útocích v Evropě, uzavřel Hrad svobodnému pohybu a zavedl na něm plošné policejní kontroly. Ty vedly k tomu, že Zeman pro případné skutečné teroristy vytvořil snadný terč v podobě dlouhých front na Hradčanském náměstí. Přitom od zavedení plošných kontrol se na Hradě ale ani před ním neodehrál jediný bezpečnostní incident. Je tedy opravdu nejvyšší čas kontroly zrušit a vrátit ukradený Hrad lidem.

Zeman na Hradě sice již brzo skončí, ale je třeba dát i všem jeho nástupcům jasně najevo, že Hrad patří lidem.  Pokud si i vy myslíte, že Pražský hrad má patřit široké veřejnosti, a nikoliv arogantním prezidentům podpořte Kverulantův boj za otevření alespoň malým darem.

Zpět na výpis novinek