Nahoru
Kverulant zařadil na svůj blacklist Markétu Pekarovou Adamovou
Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka, ČTK / Šimánek Vít
Kverulant zařadil na svůj blacklist Markétu Pekarovou Adamovou
Twitter

S jistou nadsázkou lze tvrdit, že v politice by měli být ti nejlepší z nás. Bohužel se zdá, že na politice není nic, co by do ní ty nejlepší z nás přitahovalo. Kverulantův blacklist s třiceti politiky je toho důkazem. Za rok a čtvrt si tam našli cestu už tři lidé z vládní pětikoalice. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Nejnověji přibyla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP09).  Cílem tohoto seznamu je upozornit na politiky, kteří si pro konkrétní důvody nezaslouží důvěru veřejnosti. 

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka, ČTK / Šimánek Vít

Markéta Pekarová Adamová se v listopadu 2021při nástupu do jedné z nejlépe placených funkcí v Poslanecké sněmovně málem zajíkala svatým zápalem při slibu, že výrazně omezí výdaje aparátu, v jehož čele se usadila. Slíbila, že ušetří nejméně 40 milionů. Po roce Kverulant ověřil, zda Pekarová svůj slib dodržela. Nedodržela, naopak v roce 2022 sněmovna pod jejím vedením utratila o 141 milionů víc. Kverulant o tom v dubnu 2023 publikoval článek a Pekarovou Adamovou vyzval k omluvě za nesplněný slib. Nejen, že se politička neomluvila, ale jí řízená Poslanecká sněmovna doručila Kverulantovi výhrůžný dopis. Píše se v něm, že pokud článek o Pekarové neopraví, resp. neodstraní, bude ho sněmovna žalovat. Podrobnosti můžete nalézt v kauze Pekarová Adamová slíbila na provozu sněmovny ušetřit 40 milionů, ale náklady byly naopak o 141 milionů vyšší.

Markéta Pekarová je v době přidání na Kverulantův blacklist, předsedkyní Poslanecké sněmovny a předsedkyní strany TOP09, která v koalici SPOLU vyhrála v na podzim roku 2021 volby.

Wikipedie uvádí, že Markéta Pekarová Adamová (* 2. října 1984 Litomyšl) se po absolvování Gymnázia ve Svitavách (1996 až 2004) přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení společnosti T-Mobile. V letech 2006 až 2008 vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2009 studovala na Masarykově ústavu vyšších studií Českého vysokého učení technického obor ekonomie a management v průmyslu. V roce 2009 vstoupila do nově vzniklé TOP 09. Do té doby se aktivně politicky neangažovala. V květnu 2012 byla zvolena předsedkyní regionální organizace TOP 09 Praha 8, tento post v dubnu 2013 obhájila. Od září 2013 je členkou předsednictva TOP 09 Praha. Na 4. celostátním sněmu strany v listopadu 2015 v Praze byla zvolena místopředsedkyní strany. A předsedkyní strany TOP09 se stala 24. listopadu 2019.

Politici s veřejností často nehrají fér. Kverulant.org se již od svého založení v roce 2009 snaží bránit veřejnost před jejich fauly.  Za tu dobu dokončil desítky kauz a dalším se stále věnujeKverulantův blacklist není úplný, protože je sestaven jen z těch politiků, kteří se objevili v Kverulantových kauzách. Většina těchto kauz má společného jmenovatele. Je jím politik, který před zájmem veřejným upřednostnil zájem svůj. Seznam je řazen od nejnovějších kauz k těm starším.

Kverulant prosí o pomoc s kontrolou politiků. Staňte se i vy Kverulantovým dárcem, podpořte nás jakkoliv malým, za to však pravidelným měsíčním darem.  

Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek