Nahoru
Lobbing dálniční mafie lovců nehod?
Fotokoláž Kverulant.org
Lobbing dálniční mafie lovců nehod?

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v roce 2015 rozdělilo dálnice na několik úseků a ve většině z nich zajistilo monopol vždy jedné předražené odtahové společnosti. Kverulant.org proti tomu opakovaně protestoval a i jeho tlak přiměl ŘSD k podpisu smlouvy s Českou kanceláří pojistitelů o odstraňování nepojízdných vozidel na některých dálnicích. Náklady jsou tak ve většině případů zaplaceny z povinného ručení a řidiči nehrozí, že by mu jeho pojišťovna odmítla hradit náklady na předražený odtah. Koncem léta 2021 ŘSD vypsalo další problematickou zakázku nejen na odtahy, ale i na centrální dispečink odtahů. Soutěž však byla i díky Kverulantovi v únoru 2022 antimonopolním úřadem zrušena. Nyní si dálniční mafie pravděpodobně prolobovala, aby řidič v nouzi na dálnici musel vždy volat policii.  Na tom by nebylo nic špatného, kdyby neexistovalo reálné nebezpečí, že policie pak zavolá lovce nehod. Oceňte Kverulantovu vytrvalou snahu definitivně zastavit okrádání řidičů a podarujte jej alespoň symbolickou částkou.

Fotokoláž Kverulant.org

Při poruše na dálnici nemá řidič volat nejdřív asistenční službě, ale policii. Za neohlášení překážky v provozu bude hrozit pokuta. Ministerstvo dopravy s tím počítá v návrhu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Nově by tak měli mít lidé povinnost volat policii bez odkladu pokaždé, když vozidlo tvoří překážku provozu na dálnici. A to je prakticky vždy, když na ní stojí. „V takovém případě je řidič povinen tuto skutečnost vždy ohlásit policii, a to bez ohledu na to, zda je či není sám schopen vozidlo z dálnice odstranit,“ uvedlo ministerstvo dopravy v návrhu zákona.

Právě odtažení firmami nasmlouvanými přes ŘSD nebo zavolanými policisty se ale v současnosti motoristé spíše brání. Dávají totiž přednost asistenčním službám, s nimiž má smlouvu jejich pojišťovna. A jakby také ne. U předem sjednaných služeb mají téměř jistotu, že odtah bude jejich pojišťovnou bezezbytku proplacen, pokud jej mají v pojištěn. Nebo nebude předražen, pokud na něj nárok nemají.

Jestliže zákon v tomto bodě projde, nenahlášení dočasné překážky se nemusí řidiči vyplatit. Přestože má jít o nebodovaný přestupek, hrozí za něj pokuta 1 500 korun na místě, nebo až pět tisíc korun ve správním řízení. „Návrh má přispět ke zkrácení doby odtahu na dálnici. „Jde  o to, aby se policie dozvěděla o překážce včas, což přispěje k jejímu rychlejšímu odstranění,“ tvrdí mluvčí dopravního resortu Martin Brichta. Ignoruje při tom statistiky od pojišťoven, které uvádějí dojezdové časy kolem 35 minut.

Dispečink odtahů nevyšel

Resort dopravy odtahy řeší dlouho. Před čtyřmi roky navrhoval exministr dopravy za ANO Dan Ťok dokonce povinný odtah, tedy aby o odtahu vozidla z dálnice rozhodovalo Ředitelství silnic a dálnic, které by k nehodám volalo nasmlouvanou odtahovku. Poté, co návrh padl, začalo ŘSD pracovat na takzvaném centrálním dispečinku odtahů. Jeho cílem bylo vybrat ve veřejné soutěži odtahové společnosti, které by prostřednictvím jednoho dispečinku poskytovaly služby u havárek, kdy šofér není schopen zajistit odtah vozidla.

Odtah auta v rukou státu? Vytvoří to monopol a zdraží služby, protestoval Kverulant

Zároveň by dispečink zastal služby call centra, které funguje u motoristických asistenčních služeb. I tuto variantu ale nakonec muselo ŘSD odpískat poté, co jim obří zakázku za odhadovaných 280 milionů korun shodil jako protizákonnou ze stolu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Podle něj bylo chybou, že státní organizace zakázku soutěžila v jednom balíku, a tím zabránila v účasti firmám, jež by se mohly přihlásit, pokud by silničáři zakázku rozdělili na část týkající se odtahů a na provoz call centra.

„Skutečnost, že k omezení hospodářské soutěže došlo, pak dokresluje fakt, že zadavatel v zadávacím řízení na veřejnou zakázku obdržel jedinou nabídku, a to navíc od sdružení tří různých dodavatelů,“ uvedl v zamítnutí rozkladu předseda antimonopolního úřadu Petr Mlsna.

Chybí zákon o lobbingu

Tato kauza opět dokládá, jak v České republice chybí regulace lobbingu. Návrh zákona o lobbingu se v roce 2021 dostal za minulé vlády do Poslanecké sněmovny, nicméně nestihl projít legislativním procesem a nebyl přijat. Kverulant opakovaně vyzývá politiky k přijetí zákona o lobbingu. Podle jeho názoru jej potřebujeme mnohem více než další novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Prosba o podporu

Oceňte Kverulantovu vytrvalou snahu zastavit okrádání řidičů a staňte se jeho pravidelným dárcem. 

Zpět na výpis novinek