Nahoru

Archiv novinek

Na Pražském hradě byly obnoveny plošné kontroly návštěvníků

Na Pražském hradě byly obnoveny plošné bezpečnostní kontroly návštěvníků. Důvodem je údajně bezpečnostní situace v Evropě a ve světě. Podle Kverulanta je pravým důvodem papaláštví Miloše Zemana a jeho kamarily. Kverulant protestuje a bude dál pokračovat v boji za úplné otevření Hradu. Pokud si vy myslíte, že Pražský hrad patří široké veřejnosti a nikoliv arogantnímu prezidentovi podpořte Kverulantovi kampaň za otevření alespoň malým darem.

V pondělí  ráno byl konečně otevřen široké veřejnosti otevřen Pražský hrad. Stalo se tak po více než půl roce úplné uzávěry. Dnes také byly po dlouhých pěti letech zrušeny plošné kontroly u vstupu do Hradu. Kverulant to považoval za své vítězství a důsledek kampaně, kterou za otevření Hradu vedl.  Kverulant nedávno dosáhl pravomocného rozhodnutí soudu, které konstatuje,  že uzavření Hradu nemá oporu v zákoně a že Hrad je veřejným prostranstvím. Další prodlužování zákazu vstupu a plošných kontrol se tak stalo neudržitelným.

Dnes však přišla studená sprcha. Byly obnoveny plošné kontroly. Prý se zhoršila bezpečnostní situace v Evropě a ve světě. Jak se to mohlo stát, když jsou takřka zavřené hranice je pro Kverulanta záhadou. Podle Kverulanta je pravým důvodem papaláštví Miloše Zemana a jeho kamarily.

Počátkem října loňského roku prezident Zeman zcela uzavřel Pražský hrad. Totální zákaz vstupu platil půl roku. Podle Kverulanta byl Zemanův postup ukázkou arogance. Hrad v historii zavřeli jen němečtí okupanti. Proto Kverulant.org  v půlce března 2021 Miloše Zemana dopisem vyzval, aby vrátil Pražský hrad veřejnosti, zpřístupnil jej, zrušil ponižující kontroly.To se nestalo, a tak se Kverulant o otevření soudil. Soud vyhrál. Součástí tohoto rozhodnutí bylo povolení upořádat protestní setkání v areálu Pražského hradu.

Setkání k vyjádření nesouhlasu s uzavřením oblasti Pražského hradu bylo svoláno na 18 dubna u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na dnešní dvanáctou hodinu. Uskutečnilo se na náměstí U Svatého Jiří uvnitř areálu Pražského hradu. Setkání bylo, vzhledem k epidemické situaci, plánovaného jako velmi komorní a s dodržením minimálně dvoumetrových rozestupů. Nebylo pozváno více než 25 lidí.

Setkání se ze strany vedení Hradu neobešlo bez obstrukcí. Policie dostala příkaz nepustit účastníky manifestu z Hradčanského náměstí, ale donutili je obejít Hrad a jít po Starých zámeckých schodech. Přes ohlášení zrušení plošných kontrol se tam všichni účastníci museli podrobit osobní kontrole.

Další informace naleznete v Kverulantově kauze Jak Kverulant otevřel Pražský hradOceňte Kverulantův zápas s mocným papalášem alespoň symbolickým darem.

Zpět na výpis novinek