Nahoru
Nakupte na Vánoce s Kverulantem
kresba Miroslav Kemel
Nakupte na Vánoce s Kverulantem

Přes cashback portál Givt.cz přispívají lidé na neziskové organizace či místní spolky. Stačí pouze nakupovat ve více než 2000 e-shopech. Od roku 2015 se portálu Givt.cz na dobročinné projekty podařilo vybrat přes 8,5 milionů korun. I Kverulanta můžete takto podpořit.

kresba Miroslav Kemel

Z každého koupeného trička na internetu můžete poslat příspěvek své oblíbené neziskové organizaci či spolku. Princip je jednoduchý. Mnoho webů v Česku vydělává jednoduše na tom, že na stránky e-shopů přivádí zákazníky. Říká se tomu affiliate marketing a tímto způsobem fungují také takzvané cashback portály. Pokud zákazník putuje přes stránky cashback portálu na stránky internetového obchodníka, získá zpětně za nakoupené zboží slevu.

Je to transakce výhodná pro všechny zainteresované strany. E-shop prodá zboží či službu, portál si nechá část provize a zákazník získá slevu. Mezi takové stránky se řadí i Givt.cz s jedním podstatným rozdílem. Sleva neputuje nakupujícímu, ale organizaci, kterou si sám zákazník zvolí. Nápad nepochází z Česka, podobné portály fungují dobře i v zahraničí. Do projektu investoval Jiří Hlavenka, investor známé cestovní agentury Kiwi.com.

Prostřednictvím cashback portálu Givt.cz, který vznikl v únoru 2015, věnovali lidé neziskovkám či různým spolkům více než osm a půl milionu korun. Stránka spolupracuje s více něž 2000 e-shopy. Z těch největších je to například Booking.com, Mall.cz, Knihy Dobrovský, Aliexpress nebo About you. V současné době je možné nákupem přes Givt.cz přispět na několik tisíc neziskových organizací, charitativních fondů nebo místních spolků. Mezi ně patří třeba Lékaři bez hranic, Armáda spásy, Člověk v tísni nebo Kverulant.org.

Zpět na výpis novinek