Nahoru

Archiv novinek

Největší zdravotní pojišťovna rozešle před volbami brožuru s Babišem

Server Seznam dnes přinesl zprávu, že navzdory nesouhlasu správní rady rozešle Všeobecná zdravotní pojišťovna svým klientům brožuru, v níž se mimo jiné objevuje premiér Andrej Babiš. Kverulant proti tomu protestuje a žádá zastavení agrofertizace České republiky. Pokud si i vy myslíte, že v České republice nemají vládnout zájmy chamtivého premiéra, ale zákony, můžete Kverulanta podpořit alespoň malým darem.

Největší tuzemská zdravotní pojišťovna VZP začne rozesílat svým klientům brožuru, která je součástí kampaně prevence proti onkologickým onemocněním. Na jejím začátku a na konci se prezentují jako bojovníci proti rakovině také premiér Andrej Babiš (ANO) nebo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za hnutí ANO).

Právě kvůli fotkám politiků v předvolební době členové správní rady pojišťovny odložili rozhodnutí, jak s brožurou naložit. Příští jednání je nyní naplánováno na konec září. Navzdory tomu však Všeobecná zdravotní pojišťovna rozhodla, že už nyní bude brožuru posílat svým klientům. „VZP začne s distribucí brožury ve čtvrtek, v souhrnu bude adresována zhruba dvěma milionům klientů, z větší části online, zbytek klientů ji obdrží fyzicky,“ uvedla mluvčí pojišťovny Viktorie Plívová. Mluvčí Plívová doplnila, že celkové náklady, včetně tisku a distribuce, nepřesáhnou 15 milionů korun.

Kverulant roky protestuje proti pokračující agrofertizaci České republiky a volal zejména po změně legislativy.  I jeho zásluhou tato změna přišla. Zákon o evidenci skutečných majitelů 1. června 2021 potvrdil, že premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů, neboť je stále skutečným majitelem Argofertu. Nyní je Kverulantovým cílem zastavit vyplácení všech dotací pro Babiše a přimět stát vymáhat zpět i ty, které mu byly vyplaceny v rozporu se zákony. Podrobnosti naleznete v kauze Zastavme Agrofertizaci České republiky.

Zpět na výpis novinek