Nahoru
Nejvíc pokut za nekalé obchodní praktiky uložila ČOI řetězci Albert
Ilustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create
Nejvíc pokut za nekalé obchodní praktiky uložila ČOI řetězci Albert
Twitter

Kverulant si od České obchodní inspekce (ČOI) vyžádal informace o pokutách uložených řetězcům v letošním prvním čtvrtletí. Albert zaplatil na pokutách 1,4 milionu korun. Kaufland byl za nepoctivé praktiky sankciován celkovou částkou téměř milion korun. Nejvyšší pokuta činila 570 tisíc a musel ji zaplatit Kaufland. Tyto pokuty jsou vzhledem k obratům a ziskům obou těchto řetězců směšně nízké a podvádět se tak vyplatí. Kverulantovým cílem je tento stav změnit, a proto apeluje na ČOI, aby ukládala pokuty na horní hranici a kontroly prováděla častěji.  Kverulant adresně upozorňuje na neférové chování velkých a mocných již od roku 2009. Pomozte mu v tom alespoň symbolickým darem.

Ilustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create

Kverulant si od České obchodní inspekce opět vyžádal všechny kopie rozhodnutí o pokutách pravomocně uloženým největším řetězcům působícím v ČR. Po zaplacení nemalého poplatku za anonymizování jednotlivých rozhodnutí mu ČOI poskytla požadované informace. Pak kverulant tyto dokumenty analyzoval.

V prvním čtvrtletí roku 2024 byly řetězce pokutovány v 55 případech a celková suma pokut činila 5 milionů korun. Albert zaplatil na pokutách 1,4 milionu korun. Kaufland byl za nepoctivé praktiky sankciován celkovou částkou téměř milion korun a Lidl zaplatil celkem 750 tisíc korun.

Nejvyšší jednotlivou pokutu byl donucen zaplatit Kaufland a činila 570 tisíc korun. Druhé bylo Tesco s částkou 450 tisíc. O třetí místo se v této antisoutěži podělil Albert s Lidlem. Albert musel zaplatit ve dvou případech 400 tisíc a Lidl v jednom případě.

Falešné slevy

V lednu 2023 začala platit novela o ochraně spotřebitele. Novela reagovala na marketingové praktiky prodávajících, které v nakupujících vyvolávaly mylný dojem o slevách z cen výrobků. Typickým příkladem bylo krátkodobé navýšení ceny, z které byla následně vypočítána sleva. V některých případech pak konečná cena zboží po poskytnutí slevy z navýšené ceny mohla být i vyšší, než cena zboží před jejím krátkodobým navýšením a přesně to ČOI zjistila na mnoha prodejnách.

Pokud obchodník dodržuje zákon, jak má, může spotřebitel porovnat nejnižší cenu výrobku za posledních 30 dnů a aktuální cenu výrobku po poskytnutí slevy. A právě nejvyšší pokuta ve  sledovaném období se této nekalé praktiky týkala.

Kaufland u olivového oleje Costa d’Oro uvedl na cenovce aktuální cenu 149,90 Kč, přeškrtnutou cenu 269,90 Kč a vyjádření slevy 44 %. Avšak nejnižší cena za posledních 30 dní před poskytnutím slevy byla 140 Kč, nikoli 269,90 Kč. Ve skutečnosti tak Kaufland prodával tento olej dráž než původně. O žádnou cenu tak nešlo.

Kaufland také zákazníkům špatně markoval zboží. Tak třeba v Třeboni namarkoval čokoládu Lindt Excellence částkou 99,80 Kč, ale měla stát jen 49,90 Kč.  ČOI za tyto prohřešky původně uložila pokutu 600 tisíc korun. Tu však po odvolání poněkud zmírnila na 570 tisíc.

Pokuta 450 tisíc

Druhá nejvyšší pokuta byla v prvním čtvrtletí 2024 uložena společnosti Tesco Stores. Rozhodnutí o tom bylo vydáno v lednu 2024 a sankciovalo řetězec částkou 450 tisíc korun.  Tesco „šidilo“ nejen při uvádění cen, ale i na kase. V tomto případě bylo nejhorším porušením zákona o ochraně spotřebitele nesprávné účtování kontrolního nákupu v dubnu 2023 v provozovně Supermarket Tesco ve Skutči, kde byl nákup nesprávně účtován celkem o 52,50 Kč více v neprospěch spotřebitele. Vyšší cenu tam namarkovali u pěti položek.

Pokuta za nezákonné omezení reklamace

Podle zákona o ochraně spotřebitele je prodávající povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně.  V rozporu s tím Lidl na svém webu tvrdil, že „reklamace musí být uplatněna na zákaznické lince prodávajícího e-mailem, telefonicky nebo korespondenčně“. Tento přestupek a další pochybení pokutovala ČOI částkou 400 tisíc korun.

Albert

Jak už bylo uvedeno, v prvním čtvrtletí roku 2024 bylo v sumě navíc pokut uloženo supermarketům Albert a to v deseti případech za celkem 1,427 milionu korun. Z toho čtyři pokuty byly větší než 200 tisíc korun. Albert byl dvakrát pokutován částkou 400 tisíc. Jednou 350 tisíc a jednou činila pokuta 200 tisíc korun.

V prvním rozhodnutí o uložení pokuty ve výši 400 tisíc uvádí ČOI jako nejzávažnější přestupek nesprávné účtování v provozovně v Chýnovské ulici v Táboře v březnu 2023, kdy celková majetková újma pro spotřebitele činila 90,50 Kč. Dále špatné uvádění referenční ceny, ze které byla počítána sleva.

Druhé rozhodnutí o pokutě, opět ve výši 400 tisíc se také týkalo špatně uváděných slev a nesprávného markování na pokladně. V únoru roku 2023 byly v Kroměříži nesprávně zaúčtovány ceny u 29 druhů výrobků s celkovým rozdílem 186,20 Kč v neprospěch nakupujícího.

V souladu s třetím rozhodnutí o uložení pokuty, tentokrát ve výši 350 korun musel Albert zaplatit za to, že šidil zákazníky a špatně uváděl slevy. Nejhorší porušení zákona bylo v tomto případě shledáno u výrobku Studentská pečeť nabízeného v dubnu v uničovském Albertu. U tohoto výrobku byla uvedena konečná cena 49,90 Kč, deklarovaná sleva -47 % z „původní“ ceny 94,90 Kč, přičemž nejnižší cena za 30 dní před poskytnutím slevy byla pouze 34,90 Kč. Spotřebitel tak nebyl řádně informován o skutečné slevě z nejnižší ceny za posledních 30 dní. Původně uložená pokuta ve výši 470 000 korun byla odvolacím správním orgánem snížena na 350 000 Kč. Důvodem bylo to, že správní orgán prvního stupně nesprávně přičetl obviněné k tíži záměr uměle navyšovat ceny před poskytnutím slevy a obcházet tak smysl zákona, ačkoliv takový záměr se mu nepodařilo prokázat.

Pokuty od roku 2022

Pojďme nyní opustit pohled zúžený pouze na pokuty v právní moci v prvním čtvrtletí roku 2024. Pojďme se podívat na pokuty vyšší než 200 tisíc korun a pravomocně uložené od roku 2022 do konce března roku 2024. Bylo jich celkem 32 v celkové výšce 18,4 milionů korun.

Na třetím nejhorším místě skončilo Tesko Stores. To bylo pokutováno ve čtyřech případech a součet těchto pokut činil 1,75 milionu korun. Nejvyšší pokuta byla Tescu uložena ve výši 750 korun a to když ČOI provedla dne 5. 5. 2022 kontrolní nákup hypermarketu TESCO v Kroměříži a 14. 6. 2022 v supermarketu TESCO v Tišnově. V prvním případě byla nesprávně účtována cena u 10 druhů výrobků a to v celkové sumě 530,40 Kč v neprospěch spotřebitele. V Tišnově byla nesprávně namarkována cena u 5 druhů výrobků s rozdílem v neprospěch zákazníka 58 Kč. V dalších případech bylo prodáváno elektronické zařízení bez kopie EU prohlášení o shodě a hračka bez bezpečnostních informací.

Na druhém místě v antisoutěži se umístil Kaufland. Za sledované období mu bylo uloženo šest pokut vyšších než 200 tisíc korun a musel tak celkem zaplatit na účet ČOI 4,44 milionu korun. Nejvyšší pokuta 1,6 milionu mu byla pravomocně uložena v březnu 2022. To, když celková částka předražení na všech prodejnách činila celkem 1160,53 Kč. Nejdražší předraženou položkou bylo víno Chianti. To bylo deklarováno za 469,90 Kč, ale účtováno za 599,90 Kč. Tedy o 130 korun dráž. Podobně to bylo s vínem Rioja, bylo nabízeno za 429,90 Kč, ale prodáváno za 549,90 Kč. Tedy o 120 korun v neprospěch zákazníka. Ve znojemské prodejně Kaufland navíc nedodržel svůj slib: „Pokud čekáte déle než 5 minut, na informacích od nás obdržíte poukázku v hodnotě 50 Kč“. Spotřebitel od přistoupení k pokladně za posledního zákazníka, až do započatí účtování přítomnou pokladní čekal déle než 5 minut (7 minut 4 sekundy) ale poukázka v hodnotě 50 Kč mu na vyžádání na informacích nebyla vydána.

Systémové okrádání zákazníků

Zdaleka nejhorším řetězcem se z hlediska výše a počtu uložených pokut jeví Penny Market. Ten byl pokutován celkovou částkou 8,78 milionu korun a to v jedenácti případech.

Velmi častým důvodem k pokutě bylo to, že v regále byla úmyslně uvedena cena výrazně nižší než ta zavedená na pokladně. Zákazník si toho při markování obvykle vůbec nevšiml, a pokud ano, tak se mu pokladní omluvila, že „jí to špatně zadali do kasy“. Zákazník pak mohl zboží vrátit do regálu, ale mnohdy „nechtěl zdržovat“, a tak si zboží za neférovou cenu koupil.

O tom, že vedení Penny toto ničemné chování samo iniciuje, svědčí i věta, která se v několika rozhodnutích ČOI opakuje: „taková frekvence porušení povinnosti správného účtování již svědčí o systémových nedostatcích v provozovnách obviněné.“ I podle Kverulantova zdroje jde v případě supermarketů Penny o zcela chladnokrevně realizovanou praxi.

O tom, že jde skutečně o systémové okrádání zákazníků svědčí i vůbec nejvyšší pokuta uložená obchodnímu řetězci v posledních letech.  Tato třímilionová pokuta pro Penny se stala pravomocnou 10. 3. 2023. Všechny kontrolní nákupy proběhly v jejich prodejnách v dubnu a v květnu roku 2022 v Jihomoravském a Zlínském kraji. Kontrolorům bylo namarkováno celkem o 2 135,09 Kč více, než byla deklarovaná cena. Stalo se tak v 11 případech z celkově 15 kontrolních nákupů. I tady byla na cenovkách v regálech uvedena jiná, nižší cena než ta zavedená do pokladny a to u 39 druhů prodávaných výrobků. Nejkřiklavějším příkladem byl prodej dětského setu peřina a polštář s deklarovanou cenou 199,90 Kč, který byl ale ve dvou případech, jež ČOI odhalila, účtován cenou 759,00 Kč, čímž vznikl rozdíl v neprospěch nakupujícího ve výši 559,10 Kč. V odůvodnění rozhodnutí o této pokutě je uvedena tato věta: „Taková frekvence porušení povinnosti správného účtování již svědčí o systémových nedostatcích v provozovnách obviněné.“

I druhou nejvyšší pokutu uložila v posledním čtvrtletí roku 2023 plzeňská pobočka ČOI. Pokuta ve výši půl milionu se stala pravomocnou 25. listopadu 2023 a týkala se dvou okruhů neférového jednání. Tím prvním je trik, který Penny opakuje po celé republice už několik let. Na cenovkách v regálech byla uvedena jiná, nižší cena než ta zavedená do pokladny.

Tomu, že Penny nejspíš podvodnou praxi jiné ceny v regále a jiné, vyšší zavedené do pokladny neopustila ani v roce 2023 svědčí pokuta 280 tisíc korun uložená březnu 2024. U výrobku Salko karamel v provozovně v Lovosicích bylo účtováno o 12 Kč více než byla deklarovaná cena. Salko bylo namarkováno za cenu 59,90 Kč namísto deklarované ceny 47,90 Kč.

Kverulant protestuje proti směšně nízkým pokutám

Výše pokut nad 100 tisíc korun uložených v roce 2022 činila 6,8 milionu.  V roce 2023 to bylo jen o něco více a to 8 milionu. Tyto částky bolestně kontrastují se zisky, kterých v České republice tyto zahraniční řetězce dosahují.

Podle údajů publikovaných serverem Seznam Zprávy, měl řetězec Penny v roce 2022 v Česku tržby 48,7 miliardy korun a hospodařil s čistým ziskem 1,2 miliardy korun. V roce 2021 byly tržby 42,2 miliardy a zisk 0,9 miliardy korun. Představme si, že by společnost Penny dostala od ČOI pokutu v průměrné výši 1,6 milionů korun každý měsíc. I tak by jí pořád zbylo téměř 1,2 miliardy zisku, jen zmenšené o 2 %. Jinými slovy výše pokut není dost odstrašující a podvádět se vyplatí.

Albert, Penny Market a Billa mají finanční rok shodný s kalendářním rokem. Lidl, Kaufland a Tesco mají finanční rok do 28. 2. Kaufland výsledky 2022/2023 nezveřejnil, uvádíme meziroční srovnání 2020/2021 vs. 2021/2022. Globus má finanční rok do 30. 6. Hodnoty v miliardách Kč. Zdroj dat Seznam Zprávy

Prosba o podporu

Závěrem prosíme o podporu naší práce. S těmi, kteří nehrají fér, bojujeme už od roku 2009 a to se bez peněz dělat nedá. Jen za získání informací o pravomocných pokutách jsme ČOI museli v listopadu 2023 zaplatit 9 537 korun. V květnu 2024 pak dokonce 20 230 korun. A protože nejsme placeni z grantů ani z daní, můžeme dál bojovat jen díky vám, našim dárcům. Prosíme, bojujte tento boj s námi, jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek