Nahoru

Archiv novinek

Po jedenácti letech Kverulantova boje konečně končí nelegální LED billboard u Nuselského mostu

Hlavní město se dohodlo se společností BigBoard, že na Silvestra skončí provoz nelegální obří LED obrazovky u Nuselského mostu. Kverulant to považuje úspěšné završení svého jedenáctiletého boje. Oceňte Kverulantův úspěch a pomozte mu pokračovat v boji proti LED hyzdičům  alespoň symbolickým darem.

Již dlouhá léta stojí na střeše domu u Nuselského mostu blízko centra Prahy nelegální reklamní LED obrazovka. Obrazovka nikdy neměla platní stavební povolení. Navíc byla na pozemcích před billboardem systematicky likvidována zeleň, zejména vzrostlé stromy, a to proto, aby nebránila výhledu řidičů stojících v koloně na reklamní poutač. Kverulant již od svého vzniku usiloval o jeho odstranění. Před rokem o Kverulantově boji natočili redaktoři ČT samostatný pořad:

Vypnutí billboardu je jistě dobrou zprávou, ale má zásadní vady na kráse. Veřejná správa rezignovala na zákonnou povinnost odstranit tuto černou stavbu a pokutovat billboardáře za protiprávní jednání. Billboard bude vypnut proto, že se na tom dohodlo hlavní město se společností BigBoard. Ta dlouhá léta za pronájmem billboardu inkasovala několik milionů korun měsíce a přitom tvrdila, že jí tento billboard nepatří. Dalším potenciálním problémem jsou protislužby, za které  Praha vypnutí billboardu nejspíš vyměnila. Proto se dnes Kverulant obrátil dle zákona o svobodném přístupu k informacím na Prahu a žádá jí o kopii předmětné dohody.   

Podpořte i vy Kverulantův boj proti billboardovému smogu a staňte se i vy jeho pravidelným dárcem. 

Zpět na výpis novinek