Nahoru
Policie přiznává úmyslné bourání do cyklisty
Alexas | Pixabay
Policie přiznává úmyslné bourání do cyklisty

Policie používá druhým rokem 478 Octavií s útočným trubkovým rámem. S rámy začali policisté praktikovat tzv. PIT manévr, tedy „řízené bourání za jízdy“. Jak zjistil Kverulant.org, při zásazích s často banální příčinou už zranili nejméně 12 lidí a policie to přiznává.  Riskantní zastavování PIT manévrem provádějí i policisté bez školení nebo ve vysokých rychlostech na dálnicích. Rámy používají i na motorkáře nebo cyklisty. Dokonce i to policie v článku přiznává, ale lže, když tvrdí, že používá útočné rámy k „odtlačení překážek“. Přesto policisté plánují nákup dalších 500 vozů s útočnými rámy. Více již v článku Petra Vaňouse s názvem „Policisté si pochvalují beranidla na autech, pořídí další“ publikovaném v Deníku.cz

Alexas | Pixabay

Obecně prospěšná společnost Kverulant například uvedla, že PIT manévr někteří policisté údajně zneužívají i proti cyklistům či motorkářům. Podle společnosti se tak stalo například na začátku loňského roku, kdy byl tímto manévrem zraněn cyklista na Plzeňsku. Dále Kverulant popsal několik případů, kdy zájmem policistů nebyl automobil, ale právě cyklisté či motorkáři. „Jak jsme u úředních hlášení spočítali, při 35 PIT manévrech policisté zranili 12 lidí. Jestli policejní vůz s rámem někoho srazil, a jak taková nehoda dopadla, nevíme. Pokud se tak stalo, PČR to nezajímá, tato data neeviduje,“ uvedl Kverulant.

S takovým tvrzením ale policisté nesouhlasí. Zástupci neziskovky podle nich mylně pochopili některé statistiky. „Rám na vozidlech slouží k několika činnostem. Sám o sobě neslouží primárně k PIT manévru, ale jedná se o jednu z forem donucovacího prostředku. Kromě odtlačení překážek je využit také například k zastavení, vytlačení či zastavení ujíždějících účastníků silničního provozu. V tomto případě se však nejedná o PIT manévr,“ reagoval mluvčí Policejního prezídia Ondřej Moravčík.

Problém však je v tom, že samotný PIT manévr je v policejních statistikách schován do kolonky donucovacích prostředků za užití vozidla. To se však dle zjištění Deníku má v příštích měsících změnit a policisté budou mít na PIT manévry speciální kolonku. „PIT manévr se nicméně nepoužívá na motocykly ani cyklisty. V těchto případech šlo o násilné zastavení či dopravní nehodu,“ dodala vrchní komisařka policejního prezídia Hana Rubášová. Použití jakéhokoliv donucovacího prostředku pak podle ní musí být v souladu se zákonem o policii a musí být splněny podmínky oprávněnosti a přiměřenosti.

Odpůrci speciálních rámů, kterými mají být do budoucna osazeno dalších pět stovek policejních vozů, také poukazují na to, že řidiči policejních aut s „beranidly“ nejsou řádně proškoleni. „Riskantní zastavování PIT manévrem provádějí i policisté bez školení nebo ve vysokých rychlostech na dálnicích,“ tvrdí Kverulant. I toto však Policie ČR rezolutně odmítá. „V současné době na každém policejním útvaru, který disponuje služebními vozidly s policejním rámem (převážně se jedná o Krajská ředitelství policie), jsou speciálně vyškolení policejní instruktoři, kteří průběžně zajišťují proškolování všech policistů používajících tato služební vozidla k výkonu služby,“ dodala Rubášová.

Kverulant použití útočných rámu na úmyslné stražení cyklisty a motorkáře ohlásil na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). GIBS však Kverulantovi nedávno sdělila, že jí zákon neumožňuje vyšetřovat trestné činy policistů. Kverulant proti této zjevné lži protestuje a žádá nápravu. Pokud si i vy myslíte, že policie má mít jasně dané limity, připojte se k našemu protestu alespoň symbolickým darem. Další podrobnosti o policejních útočných rámech naleznete v Kverulantově kauze Násilné policejní zastavování vozidel: s trubkovým ráme na cyklistu.

Zpět na výpis novinek