Nahoru

Archiv novinek

Policie prověřuje tunelování Všeobecné fakultní nemocnice

Tým neziskové organizace Kverulant.org na začátku května popsal tunelování Všeobecné fakultní nemocnice /VFN/. Za podezřelých okolností si sehnala pronájem chirurgických nástrojů, za které pak zaplatila 280 000 Kč. O svých zjištěních informoval Kverulant jak veřejnost, tak také Policii a Technologickou agenturu ČR /TAČR/, která vědecký projekt ve VFN administruje. Obě organizace v minulých dnech Kverulantovi písemně potvrdily, že se případem budou zabývat.

Více než čtvrt milionu korun odešlo z nemocničního účtu do firem Holubových. Ani jedna z nich se sice nezabývá zdravotnictvím, ovšem jak se ukázalo, důležitější bylo umět být ve správnou chvíli na správném místě. Firmy Holubových, jedna elektromontážní a druhá spící, nabídly VFN právě takové mikrochirurgické nástroje, jaké vědci VFN potřebovali a zároveň v celé nemocnici nenašli. Ve skutečnosti to podle týmu Kverulant bylo tak, že pronájem nástrojů byl jen fiktivní a sloužil k účelovému vyvedení prostředků z nemocnice. Více v kauze Tunel přes chirurgické nástroje.

Kverulant považuje rozkrádání veřejných prostředků za rakovinu moderní společnosti. Proto usilovně  pracuje na tom, aby zhoubné bujení tohoto nádoru zastavil. A protože chce principálně předcházet i případným tlakům spojeným s dotační politikou, prosí o příspěvky výhradně soukromé nebo firemní dárce. Budeme vděční, pokud i vy podpoříte naši práci na tomto případu alespoň  malým darem.

Zpět na výpis novinek