Nahoru
Pomozte Kverulantovi hlídat zkorumpované politiky a rozežrané úředníky
Ilustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create
Pomozte Kverulantovi hlídat zkorumpované politiky a rozežrané úředníky
Twitter

Většina veřejnosti nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Právě proto je tu watchdogová organizace Kverulant.org, která se do takových kauz s větším či menším úspěchem systematicky pouští. Prosíme vás, podpořte naši nelehkou práci. Jen díky velkorysým lidem můžeme pokračovat v našem boji proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům. Podarujte nás alespoň malým darem.

Ilustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create
Ilustrační koláž vytvořená Kverulantem za pomoci AI Bing images create

Když mocní s veřejností nehrají fér, bráníme ji. Dosahujeme konkrétních pozitivních změn ve veřejném životě. Ctíme právní řád, a pochybné postupy se nám příčí. Naší silou je důkladné využití všech zákonných možností, zájem a podpora veřejnosti. Kverulant odhaluje korupci a plýtvání. Kverulant vystupuje proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkům. Zde je přehled naší práce z poslední doby.

Veřejná kontrola politiků je docela náročná práce a bez peněz se dělat nedá. Přesto není Kverulant napojen na penězovody z veřejných zdrojů. Nejsme placeni z vašich daní. Jsme odkázáni jen na pomoc našich dárců. O to více si jich vážíme. Naše úsilí o lepší správu veřejných věcí za posledních 12 měsíců finančně podpořilo 2 300 laskavých žen a velkorysých mužů. Jejich dary tvoří téměř 75 % našich příjmů. Prosíme, buďte jedním z nich. Číslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500, ale k darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu.

Za podporu upřímně děkuje

Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel

P.S. Watchdogové organizace jsou nezávislé organizace, které mají za úkol sledovat a kontrolovat politiky a politické procesy. Jejich úkolem je odhalovat korupci, porušování lidských práv, nekalé praktiky a další neetické chování. Tyto organizace jsou důležité pro udržení demokracie a transparentnosti v politickém systému.

Finanční podpora watchdogových organizací je klíčová pro jejich fungování a nezávislost. Díky finanční podpoře mohou organizace najímat odborníky, provádět výzkumy a analýzy, a také zveřejňovat své závěry a doporučení. Bez finanční podpory by tyto organizace nemohly plnit svou důležitou roli v demokratickém systému.

Jednou z organizací, která se v České republice věnuje sledování korupce a neetického chování, je právě Kverulant.org. Tato organizace se zaměřuje na odhalování korupce a nekalých praktik v oblasti veřejných zakázek a dalších oblastech. Kverulant.org je financován z darů od soukromých osob a firem, což jí umožňuje být nezávislou a objektivní. Programově odmítá jakékoliv příjmy z veřejných rozpočtů.

Twitter
Zpět na výpis novinek