Nahoru
Pomozte Kverulantovi zaplatit stotisícovou fakturu za právníky
Ilustrační foto, Gerd Altmann, Pixabay
Pomozte Kverulantovi zaplatit stotisícovou fakturu za právníky
Twitter

Kverulant.org usvědčuje rozežrané úředníky a věrolomné politiky již od roku 2009. Papaláši za to na něj podávají nejrůznější žaloby. Nedávno ho žalovali překupníci předražených kulometů za to, že popsal jejich armádní kšeft za 1,5 miliardy a Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta za to, že odhalil, a nakonec i zarazil velkou trafiku Jaroslava Faltýnka ve VZP. Kverulant oba soudy vyhrál, a soud mu dokonce přiznal náklady na právní zastoupení dle advokátního tarifu. Ty jsou však v hrubém nepoměru k objemu a ceně za práci právníků. Prosíme pomozte nám zaplatit nejnovější fakturu za kvalitní právní zastoupení před soudem.

Ilustrační foto, Gerd Altmann, Pixabay

Zítra je splatná faktura za právní služby ve výši 91 657 korun. Je to už druhá faktura, která v tomto čtvrtletí atakuje hranici 100 tisíc korun. Ta minulá činila 95 287 korun. Výše obou faktur je dána tím, že Kverulant se v minulých měsících musel bránit dvou žalobám, které na něj podaly „potrefené husy“. Kverulant sice oba soudy vyhrál, a soud mu dokonce přiznal nebo snad ještě přizná náklady na právní zastoupení, ale jen dle advokátního tarifu. Advokátní tarif činí 3 100 korun za úkon. Takovým úkonem je například převzetí a příprava zastoupení či vyjádření k žalobě. Kverulant tak dostane maximálně 32 186 korun. To je hrubém nepoměru s cenou práce, kterou Kverulantovi právníci v obou složitých sporech za poslední dva měsíce odvedli.

Násobně předražený nákup kulometů za 1,5 miliardy

Kverulant usvědčuje rozežrané úředníky a věrolomné politiky již od roku 2009. Papaláši to nesou nelibě a tak se stalo, že Městský soud v Praze měl 17. dubna projednat žalobu na Kverulanta od překupníků předražených kulometů za to, že popsal jejich armádní kšeft za 1,5 miliardy. V úvodu tohoto jednání soudkyně Mgr. Lucie Vobrová vyslovila předběžný názor na celou věc. Konstatovala, že veřejná kritika je základní podmínkou fungující demokracie. To vedlo k tomu, že právní zástupce CB SERVISU po krátké poradě s klientem, vzal svoji žalobu zpět. V usnesení Městského soudu v Praze rozhodl v této věci byli Kverulantovi přiznány náklady na právní zastoupení ve výši pouze 8 228 Kč.

Žaloba Pojišťovny VZP na Kverulanta za to, že o ní „nehezky“ píše

Jen znalci patrně vědí, že státní Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) má dceřinou společnost Pojišťovna VZP (PVZP), která poskytuje komerční pojištění. Tato dcera získala lobováním Jaroslava Faltýnka (ANO) monopol na pojištění léčebných nákladů cizinců. Šlo o miliardový byznys na úkor běžných komerčních pojišťoven a v rozporu s legislativou EU. Cílem Kverulanta bylo tento nemravný a nezákonný byznys ukončit. To se mu nakonec podařilo a monopol byl přijetím novely příslušného zákona 12. června 2023 zrušen. To vedlo ke zlevnění pojištění o desítky procent. Tím však tato kauza pro Kverulanta neskončila. PVZP podala v létě 2023 na Kverulanta žalobu. Domáhala se stažení všech článků o PVZP z Kverulantových stránek. Městský soud 5.6.2024 žalobu PVZP na Kverulanta zamítl. Soud ještě neurčil, kolik má PZVP Kverulantovi na nákladech právního zastoupení zaplatit, ale již nyní je zřejmé, že to nebude víc než 23 958 korun.

Prosba o podporu

Veřejná kontrola politiků je docela náročná práce a bez peněz nejen na právníky se dělat nedá. Přesto není Kverulant.org napojen na penězovody z veřejných zdrojů. Nejsme placeni z vašich daní. Jsme odkázáni jen na pomoc našich dárců. Prosíme, buďte jedním z nich a hlídejte tak věrolomné politiky a rozežrané úředníky s námi. Číslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500, ale k darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu. 

Za celý Kverulantův tým vám děkuje Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek