Nahoru

Archiv novinek

Předvolební kampaň hnutí ANO běží na nelegálních billboardech

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy nařídil zákon již 1. září 2017, tedy  před více než třemi lety. Billboardáři však tehdy svoji zákonnou povinnost ve velkém ignorovali a místy ji ignorují dodnes. Mohli si to dovolit. Ministerstvo dopravy v rukou hnutí ANO, které mělo odstraňování vymáhat, postupovalo velmi laxně. Kverulant je přesvědčen, že je za tím klientelistická symbióza politiků a billboardářů. Důkazem je aktuální předvolební kampaň hnutí ANO na nelegálním billboardu u Pražského okruhu. Kverulant společně se svou sesterskou organizací Nechceme billboardy protestuje a požaduje, aby hnutí ANO okamžitě stáhlo své reklamy ze všech nelegálních nosičů podél dálnic a silnic první třídy a aby se ministr dopravy Karel Havlíček zavázal, že nejen tento, ale všechny nelegální billboardy u Pražského okruhu do konce tohoto roku odstraní.

Kverulantova výzva k odstranění reklamy na nelegálních billboardech vyvolala zájem médií. Seznam napsal článek s názvem Volební billboardy visí u dálnice. Reklamky se s experty přou, zda legálně. Článek lze shrnout touto citací: „Předmětná reklamní plocha má platné povolení, vztahuje se na ni výjimka, protože je skutečně umístěna v souvisle zastavěném území,“ uvedla pro Seznam Zprávy Pavlína Stránská, mluvčí společnosti BigBoard, s tím, že to dokládá i posudek. Ten ale redakci nechtěla dát k dispozici.

Oceňte Kverulantovu vytrvalou práci a pomozte mu  měsíčním symbolickým darem ve výši 100 Kč v jeho boji proti nenažraným úředníkům a věrolomným politikům

Zpět na výpis novinek