Nahoru

Archiv novinek

Problematické financování Pionýra z veřejných peněz bude zřejmě pokračovat

Zástupci někdejší komunistické organizace pro děti a mládež se v demokratickém zřízení rozhodně neztratili. Od roku 1998 si z veřejných prostředků načerpali přes 600 milionů korun.  A konec mejdanu je v nedohlednu.

Podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) nebyly  poskytovány transparentně a spravedlivě. Navíc NKÚ objevil v čerpání dotací Pionýra několik podvodů. Kverulantovým cílem je nejen rozkrýt problematické financování Pionýra, ale také prosadit nastavení jasných a transparentních pravidel na rozdělování peněz pro práci s dětmi. To se mu přes veškeré úsilí nedaří.

Kverulant se již dlouhodobě pokouší o narovnání nespravedlivé dotační politiky v oblasti mládeže, která nesystémově rozděluje finanční prostředky a straní organizacím typu Pionýr. Že v dotacích něco nehraje, je jasné i z toho důvodu, že MŠMT úzkostlivě tají, kdo v komisi o dotacích, tedy o penězích daňových poplatníků, rozhoduje. Zdá se, že ti, kteří dotace dostávají o nich sami i rozhodují.

K nápravě bude možná hodně daleko, protože nově jmenovaná vedoucí odboru mládeže, která o dotacích rozhoduje, nedávno pozvala k jednání pouze starou partu protežovaných organizací. Nechyběl předseda postkomunistického Pionýra.

Podrobnosti naleznete v kauze Problematické financování Pionýra z veřejných peněz.

Zpět na výpis novinek