Nahoru
Proč Zeman radikálně otočil a chce volný přístup na Pražský Hrad? Pronajal Hrad na vánoční trhy kámošům
Vánoční trhy na Pražském Hradě
Proč Zeman radikálně otočil a chce volný přístup na Pražský Hrad? Pronajal Hrad na vánoční trhy kámošům

Včera Zeman vydal další, již třetí prohlášení, ve kterém opět tvrdí, že vždycky chtěl, aby Pražský hrad byl otevřen. Zeman samozřejmě lže a Kverulant jej za to opakovaně kritizuje. Nebylo však jasné, co za tím kompletním názorovým veletočem je. Nyní už je to konečně zřejmé. Miloš Zeman po policii chce, aby zrušila kontroly u vstupů na Pražský hrad, protože blokují přístup ke stánkům a pódiu, které Hrad nově pronajal firmě, jejíž zaměstnanci poslali statisíce prezidentské straně.

Vánoční trhy na Pražském Hradě

Kolegové ze Seznam Zprávy, dnes odhalili, že na druhém nádvoří Pražského hradu bude o Vánocích pódium a celkem osm prodejních stánků. Před posledními svátky, kdy Hrad ovládají lidé Miloše Zemana, se v areálu prezidentského sídla odehrají rozsáhlé vánoční trhy. Oproti minulosti je Správa Pražského hradu, která je podřízena kancléři Vratislavu Mynářovi, ještě rozšířila.

Krom exkluzivního prostoru za katedrálou svatého Víta letos firma jednatele Michala Pechana vztyčí ještě na druhém nádvoří Hradu pódium pro jistě velmi vkusný kulturní program. Kolem něj na druhém nádvoří vyroste ještě dalších osm stánků, v nichž nájemci budou turistům nabízet opět jistě velmi vkusné předvánoční produkty.

Hovoří o tom dodatek smlouvy, který Hrad podepsal toto úterý s podnikatelem Pechanem a kolegové ze Seznam Zprávy ho mají k dispozici. Podnikatel zaplatí podle smlouvy za sto metrů čtverečních 207 tisíc korun. Dalších 600 tisíc ho pak bude stát čtyři sta metrů čtverečních za katedrálou s 29 stánky. Akce by měla začít za týden, na začátku adventu a skončit až 6. ledna.

Vyvěšení červených trenýrek na Pražském hradě v září 2015 mělo prezidentovi připomenout jeho buranské chování. V reakci na to Zeman v roce 2016 zneužil zpráv o teroristických útocích v Evropě, uzavřel Hrad svobodnému pohybu a zavedl na něm plošné osobní policejní kontroly. Ty vedly k tomu, že Zeman pro případné skutečné teroristy vytvořil snadný terč v podobě dlouhých front na Hradčanském náměstí. Přitom od zavedení plošných kontrol se na Hradě ale ani před ním neodehrál jediný bezpečnostní incident. Je tedy opravdu nejvyšší čas kontroly zrušit a vrátit ukradený Hrad lidem. Pokud si myslíte, že Pražský hrad má patřit široké veřejnosti a nikoliv arogantnímu prezidentovi a jeho kamarile podpořte Kverulantův boj za otevření alespoň malým darem.

Zpět na výpis novinek