Nahoru

Archiv novinek

Reportáž ČT o Kverulantově boji proti LED billboardům

Kverulant.org má za sebou řadu úspěchů v boji proti reklamnímu smogu. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu jsou vůbec nejnebezpečnější formou venkovní reklamy LED billboardy. Proto je Kverulantovým cílem radikální snížení jejich počtu. Nyní o Kverulantově boji proti agresivnímu vizuálnímu smogu natočila Česká televize 18minutový pořad. Podívejte se na záznam a pomozte Kverulantovi v boji proti LED hyzdičům alespoň symbolickým pravidelným darem ve výši 100 Kč.

První kauzou, kterou reportáž ČT popisuje, je nelegální LED obrazovka na střeše domu u Nuselského mostu blízko centra Prahy. Tato obrazovka nelegálně okupuje veřejný prostor Prahy již řadu let. Navíc je na pozemcích před billboardem systematicky likvidována zeleň, zejména vzrostlé stromy, a to proto, aby nebránila výhledu řidičů stojících v koloně na reklamní poutač. Kverulant se opakovaně dotazuje místně příslušné Prahy 2, kdy billboard konečně odstraní. Odpovědí jsou jen další a další výmluvy. Obdobně dopadli i redaktoři ČT, když se ptali, jak je možné, že reklamu na nuselské obrazovce dále nerušeně prodává společností BIG media. 

Druhou kauzou je video nosič na Praze 5. Tam úřad před koncem roku 2017 prodloužil povolení LED billboardu na Radlické ulici u přechodu pro chodce poblíž dvou škol. LED byl povolen jen kousek od místa, kde byl loni v dubnu usmrcen při dopravní nehodě třináctiletý chlapec. Kverulant proti tomu dlouhodobě protestuje a v létě na úředníky podal trestní oznámení. Kverulantův usedavý odpor k nebezpečné obří obrazovce v Radlické ulici vedl k tomu, že byla v říjnu 2019 vypnuta. Billboard však nebyl odstraněn, ale došlo jen k překrytí LED obrazovky plachtou se statickou reklamou. To je dle Kverulanta málo a dál usiluje o odstranění této černé stavby. Dnes odeslal Praze dotaz, v němž se ptá, jak byli potrestáni úředníci, kteří evidentně rozhodovali v rozporu s platnou legislativou, a zda stavební úřad Prahy 5 konečně zahájil řízení o odstranění stavby. Přesně o to bude Kverulant dál s kverulantskou vytrvalostí usilovat.  Pomozte Kverulantovi v boji proti LED hyzdičům alespoň symbolickým pravidelným darem ve výši 100 Kč.

 

Zpět na výpis novinek