Nahoru
Řidič na Ostravsku se zabil po nárazu do billboardu
Řidič na Ostravsku se zabil po nárazu do billboardu, foto HZS Moravskoslezského kraje
Řidič na Ostravsku se zabil po nárazu do billboardu
Twitter

Kverulant.org již od svého založení v roce 2009 vystupuje proti billboardům. Kradou nám veřejný prostor, jejich povolování generuje korupci a jsou nebezpečné. Důkazem toho je tragická nehoda která se stala ve čtvrtek odpoledne na Rudné ulici mezi Ostravou a Havířovem. Na úrovni města Šenov zde z vozovky sjelo osobní vozidlo a narazilo do billboardu. Řidič svému zranění na místě podlehl.

Řidič na Ostravsku se zabil po nárazu do billboardu, foto HZS Moravskoslezského kraje

O nehodě informovala mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. K události došlo kolem 13:45. Podle předběžných informací jel 35letý řidič osobního vozidla Chevrolet Nubira v levém jízdním pruhu. „Z dosud nezjištěného důvodu přejel náhle přes pravý jízdní pruh a sjel mimo komunikaci do příkopu, kde narazil do reklamního poutače,“ uvedla Michalíková s tím, že řidič na místě svému zranění podlehl. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřují kriminalisté.

Na místě tragédie zasahovaly i tři hasičské jednotky. „Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že uvnitř havarovaného automobilu zůstal zaklíněný řidič. K vyproštění nasadili hydraulické nástroje, kromě odstřižení střechy museli muži uvolnit z pod palubní desky dolní končetiny,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák s tím, že zraněný řidič byl vyproštěn přibližně za čtvrt hodiny. Přivolaný lékař však již konstatoval smrt.

„Pro kompletaci informací žádáme případné svědky dopravní nehody, případně řidiče, kteří by mohli disponovat kamerovým záznamem, například z palubní kamery vozidla, aby kontaktovali linku 158,“ uvedla Michalíková.

Místo nehody, mapy.cz

Na místě nehody teoreticky žádný billboard být neměl. Rozhodně ne legální. Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy  nařídila novela zákona o pozemních komunikacích, o jejíž přijetí se významně zasloužil Kverulant. Zákaz billboardů vstoupil v platnost již 1. září 2017. Billboardaři však už tehdy svoji zákonnou povinnost ve velkém ignorovali a zaplavili silnice českou vlajkou ve snaze namluvit veřejnosti, že s tímto polepem to již nejsou billboardy. V dubnu 2018 se o jeden takový dokonce zabil člověk. Kverulant tehdy podal trestní oznámení pro trestný čin obecného ohrožení. Policie však věc odložila.

Při nehodě na dálnici D11 zemřel řidič. Narazil do nelegálního billboardu, duben 2018, foto Novinky

Kverulant svůj boj proti billboardům stále nevzdává. Nejnověji vyhlásil bojkot billboardářů z Eurobillboardu. Pronajímání billboardů nikdy nebyl byznys pro hodné hochy. Dva z billboardářů se ovšem svými kriminálními praktikami vymykají poměrům běžným v České republice. Jsou jimi v Čechách naturalizovaný Slovák Anton Fischer, kterému soud uložil podmínku a zákaz podnikání a jeho syn Oliver, kteří vystupují pod značkou Eurobillboard. Pomozte Kverulantovi s bojem proti smrtelně nebezpečným billboardům jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Twitter
Reklama
Reklama

Zpět na výpis novinek