Nahoru
Sněmovna opět vydala Babiše ke stíhání v případu Čapí hnízdo
Fotokoláž: Kverulant.org
Sněmovna opět vydala Babiše ke stíhání v případu Čapí hnízdo

Stíhání předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše v případu Čapí hnízdo bude moci pokračovat. Sněmovna dnes vyhověla žádosti státního zástupce a Babiše ke stíhání opět vydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor. Případ se týká údajného dotačního podvodu. Babiš vinu dlouhodobě odmítá.

Fotokoláž: Kverulant.org

Kverulant roky protestoval proti agrofertizaci České republiky a volal po změně legislativy.  I jeho zásluhou tato změna přišla. Začal platit zákon o evidenci skutečných majitelů a i díky Kverulantově široce publikovaným informacím už Andrej Babiš není premiérem a ani členem vlády. Stále však není zcela vyhráno. Konflikt zájmů Andreje Babiše ještě neskončil.  Babiš je znovu poslancem, a proto by neměl ani vlastnit média. Navíc pokud se Andrej Babiš stane prezidentem republiky, bude agrofertizace ČR pokračovat. Zákon o střetu zájmu se totiž na prezidenta nevztahuje.

 Je také třeba změnit zákon o střetu zájmů, o skutečných majitelích a především vymáhat zpět i ty dotace, které byly Babišovi vyplaceny v rozporu se zákony. A přesně k tomu před časem Kverulant dopisem vyzval premiéra Fialu.  Pokud si i vy myslíte, že v České republice nemá vládnout beztrestný, chamtivý podnikatel, ale zákony, můžete Kverulanta podpořit alespoň malým darem.

Zpět na výpis novinek