Nahoru

Archiv novinek

Soud o zprávu OLAF o Čapím hnízdě

Kverulant má za to, že zpráva OLAF, která popisuje trestnou činnost premiéra, měla být veřejnosti poskytnuta hned, jak do republiky přišla. To se nestalo a tak se Kverulant se státem soudí.  Pokud si i vy myslíte, že nám má vládnout především zákon a nikoli krajně problematický premiér, můžete Kverulanta podpořit alespoň  malým darem.

V prosinci 2017 zaslal Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF)  do ČR zprávu o Babišových aktivitách v kauze Čapí hnízdo. Adresátem této zprávy bylo Ministerstvo financí (MF). Kverulant o ní požádal podle zákona o veřejném přístupu k informacím. Ministerstvo mu ji ale odmítlo poskytnout.  A tak se Kverulant obrátil na soud. Soud dal v červenci 2018 zapravdu. MF nařízení soudu vyhovělo a zprávu OLAF mu  poskytlo, ale jaksi s křížkem po funuse.

Kverulant má za to, že zpráva, která popisuje trestnou činnost premiéra, měla být veřejnosti poskytnuta hned, jak do republiky přišla. Proto Kverulant v srpnu 2018 k soudu zaslal vyjádření, ve kterém se domáhá rozsudku označující postup ministerstva za nezákonný. Městský soud v Praze konečně nařídil první jednání v této kauze. Jednání se uskuteční 22. března 2021 v 12:30 v místnosti číslo  059. Jednání je veřejné a soud se nachází ve Slezské ulici. Kverulant doufá, že bude u soudu úspěšný a autoritativní vyslovení nezákonnosti odepření požadovaných informací snad do budoucna ztíží státu možnost odepírat veřejnosti informace a ignorovat zákon. 

Další podrobnosti naleznete v kauze Zpráva OLAF o Čapím hnízdě

Zpět na výpis novinek