Nahoru
Benzínka MEDOS Vinohrady vyhověla kontrole ČOI
Benzínka MEDOS Vinohrady vyhověla kontrole ČOI

Kverulant zjistil, že čerpací stanice MEDOS na pražských Vinohradech prodávala naftu plnou bublin. Kverulant se se svými zjištěními obrátil na Českou obchodní inspekci. Ta provedla kontrolní odběr, palivo však vyhovělo. Kverulant se kvalitou nafty a benzínu zabývá již od svého vzniku v roce 2009. Oceňte Kverulantovu práci alespoň malým darem.

V sobotu 3. září 2022 se při tankování na MEDOSu objevilo v průhledovém okénku enormní množství bublin v čerpaném palivu. Navíc průhledové okénko nebylo zaplněno palivem celé, ale pouze asi z poloviny. Nad hladinou paliva pak bylo neobvyklé množství pěny. Dle Kverulanta je evidentní, že předmětné palivo bylo prodáváno nevyhovujícím způsobem nebo šlo o palivo nevyhovující normám. Proto se v pondělí 5. září obrátil se svými zjištěními na Českou obchodní inspekci. Ta údajně stihla odebrat vzorky ještě ten den. Palivo však překvapivě vyhovělo. V dopise z 5. října ČOI Kverulantovi sdělila: „Na základě výsledku laboratorního hodnocení Vám sdělujeme, že odebraný vzorek pohonné hmoty vyhověl ve sledovaných ukazatelích požadavkům ČSN EN 590+A1:2018. Výše uvedené provozovně budeme nadále věnovat pozornost v rámci aktualizovaných plánů kontrol našeho úřadu.“

Kverulant se kvalitou nafty a benzínu zabývá již řadu let. Na Kverulantově mapě 50 čerpacích stanic, které za nekvalitní palivo pokutovala ČOI naleznete i popis dopadů zjištěných závad pro motoristy. Tento seznam byl sestaven ve spolupráci se Světem motorů a serverem D-FENS a je pravidelně aktualizován. Pravidelné zveřejňování výsledků kontrol je především Kverulantova zásluha, když se mu v roce 2010 podařilo změnit letitou praxi ČOI. Ta od té doby zveřejňuje jednotlivá rozhodnutí o pokutách. Z těchto informací sestavuje Kverulant čtyřikrát do roka svůj přehledný a adresný seznam špatných čerpaček. Pokud ho chcete dostávat do mailu i vy, napište si o něj.  I díky Kverulantovým seznamům se kvalita benzínu i nafty zásadně zvýšila. S Kverulantovým seznamem můžete tankovat levnější palivo téměř bez rizika. Podpořte za to Kverulanta jakkoliv malým zato však pravidelným darem.

Zpět na výpis novinek