Nahoru
Špatná nafta na benzínce MEDOS Vinohrady?
Špatná nafta na benzínce MEDOS Vinohrady?

Kverulant zjistil, že čerpací stanice MEDOS na pražských Vinohradech nejspíš prodávala špatnou naftu. Palivo bylo plné bublin. Kverulant se se svými zjištěními obrátil na Českou obchodní inspekci a žádá prošetření svých zjištění. Kverulant se kvalitou nafty a benzínu zabývá již od svého vzniku v roce 2009. Oceňte Kverulantovu práci alespoň malým darem.

V sobotu 3. září 2022 se při tankování na MEDOSu objevilo v průhledovém okénku enormní množství bublin v čerpaném palivu. Navíc průhledové okénko nebylo zaplněno palivem celé, ale pouze asi z poloviny. Nad hladinou paliva pak bylo neobvyklé množství pěny. Dle Kverulanta je evidentní, že předmětné palivo bylo prodáváno nevyhovujícím způsobem nebo šlo o palivo nevyhovující normám. Proto se obrátil se svými zjištěními na Českou obchodní inspekci. Ta již stihla odebrat vzorky a nyní se čeká výsledek jejich zkoumání.

Kverulant se kvalitou nafty a benzínu zabývá již řadu let. Na Kverulantově mapě 50 čerpacích stanic, které za nekvalitní palivo pokutovala ČOI naleznete i popis dopadů zjištěných závad pro motoristy. Tento seznam byl sestaven ve spolupráci se Světem motorů a serverem D-FENS a je pravidelně aktualizován. Pravidelné zveřejňování výsledků kontrol je především Kverulantova zásluha, když se mu v roce 2010 podařilo změnit letitou praxi ČOI. Ta od té doby zveřejňuje jednotlivá rozhodnutí o pokutách. Z těchto informací sestavuje Kverulant čtyřikrát do roka svůj přehledný a adresný seznam špatných čerpaček. Pokud ho chcete dostávat do mailu i vy, napište si o něj.  I díky Kverulantovým seznamům se kvalita benzínu i nafty zásadně zvýšila. S Kverulantovým seznamem můžete tankovat levnější palivo téměř bez rizika. Podpořte za to Kverulanta jakkoliv malým zato však pravidelným darem.

Zpět na výpis novinek