Nahoru

Archiv novinek

Stát bezplatně uvolnil více než 200 norem

Stát vydává normy. Tyto normy však neposkytoval veřejnosti zdarma, ale za internetový přístup k nim vybíral ročně 80 milionů korun. Kverulant.org  mnoho let  prosazoval, aby závazné normy stát veřejnosti poskytoval zdarma. Povedlo se a nyní bylo uvolněno prvních 202 norem. Oceňte Kverulantův vytrvalý boj a úspěšný za lepší správu veřejných záležitostí a podpořte jej symbolickou částkou 202 Kč.

foto Slon (Pixabuy)

První úspěchy Kverulant zaznamenal na začátku roku 2019, když stát zdarma zpřístupnil několik prvních norem. Po neustávajícím tlaku schválila Sněmovna v září 2020 novelu zákona o technických požadavcích na výrobky, která konečně veřejnosti zajistila bezplatný přístup k závazným technickým normám. Norma prošla Senátem a 19. listopadu 2020 ji podepsal president a 1. ledna 2021 vstoupila v platnost. Nyní bylo na webu České agentury pro standardizaci bezplatně zveřejněno více než 200 norem. Jde zejména o stavební normy a o normy týkajících se ochranných pomůcek v boji proti koronaviru.  

Oceňte Kverulantův vytrvalý boj a úspěšný za lepší správu veřejných záležitostí a začněte ho podporovat pravidelně. V této kauze Kverulant vyhrál, ale mnoho dalších ještě dokončeno nebylo.

Zpět na výpis novinek