Nahoru

Archiv novinek

Státní program za tři čtvrtě miliardy, stát nepoužívá

NEN neboli Národní elektronický nástroj je vysoce předražený a státem provozovaný počítačový program, který má sloužit k zadávání veřejných zakázek. Program je povinný pro státní správu, ale je extrémně uživatelsky nepřívětivý. Tím pádem přispívá k tomu, že se o státní zakázky hlásí málo firem a  není z čeho vybírat. Šance na vysoutěžení kvalitní nabídky se zásadně snižují. Systém za tři čtvrtě miliardy je tak špatný, že jen nepoužívá ani největší zadavatel veřejných zakázek, Ředitelství silnic a dálnic.  Silničáři mají výjimku z povinného používání NEN už od roku 2018, a tu jim vláda včera prodloužila o další tři roky. Prý není sto NEN napojit své interní systémy. Cílem Kverulant je tento tunel zastavit. To se mu však přes veškeré úsilí nedaří. Oceňte Kverulantovo úsilí a pomozte mu zastavit tento tunel a prosadit potrestání tunelářů.

Přestože stát z našich peněz za NEN už utratil 750 milionů, na podzim roku 2017 stále nefungoval. Jak se blížil  konec roku, vzrůstal apetit eráru utratit i poslední peníze daňových poplatníků a do frenetického utrácení se pustilo i 286 zadavatelů tehdy registrovaných v NEN. To NEN zpomalilo natolik, že je obtížné s ním pracovat. Již během léta se objevovaly zprávy o „sluníčkových dnech“, tedy situacích, kdy zadavatel může dlouhé hodiny jen pozorovat točící se ikonu sluníčka, která indikuje, že aplikace NEN je zaneprázdněna. Tento fenomén se v říjnu 2017 velmi rozšířil a provozovatel (MMR) musel přistoupit k omezení některých služeb systému NEN. Výsledkem bylo například ruční spouštění exportu dokumentace veřejné zakázky a nutnost o každý export písemně žádat prostřednictvím helpdesku. Ani na jaře 2018 se situace nezlepšila. Kolegové z webu Hlídač státu změřili dostupnost aplikace NEN a zjistili, že v týdnu do 21. března 2018 byla opět prakticky nedostupná.

Program je povinný pro státní správu, ale je extrémně uživatelsky nepřívětivý. Tím pádem přispívá k tomu, že se o státní zakázky hlásí málo firem a  není z čeho vybírat. Šance na vysoutěžení kvalitní nabídky se zásadně snižují. Systém za tři čtvrtě miliardy je tak špatný, že jen nepoužívá ani největší zadavatel veřejných zakázek, Ředitelství silnic a dálnic.  Silničáři mají výjimku z povinného používání NEN už od roku 2018, a tu jim vláda v dubnu 2021 prodloužila o další tři roky. Prý není sto NEN napojit své interní systémy. ŘSD tak bude dál používat systém, který pro něj v minulosti vytvořila firma Tender systems. Přechodem na vládní nástroj by prý byla ohrožená činnost ŘSD, které pracuje s miliardovými zakázkami při zadávání stavby silnic a dálnic. ŘSD by se podle plánu resortu mělo k vládnímu systému přidat až po jeho dalším zdokonalení.

Z uvedeného je jasné, že státní správa by si měla položit zásadní otázku, zda má chybový a těžko použitelný NEN smysl dále rozvíjet. Pokud ano, je třeba pomalu rozbít monopol firmy Tesco SW, za kterým Kverulant vidí korupci. Pokud ne, je třeba povolit zadavatelům přejít na jiný software a nechat NEN upadnout do zapomnění i se stávajícím dodavatelem. Je jasné, Kverulant striktně doporučuje druhou cestu. Stát se nemá pokoušet o vlastní řešení tam, kde docela dobře fungují komerční nástroje. NEN je ukázkou toho, že mu to katastrofálně nejde. Podrobnosti naleznete a kauze Národní elektronický tunel.

Tato kauza si klade za cíl dosáhnout potrestání viníků. Pomozte nám těchto cílů dosáhnout. Pomozte Kverulantovi zastavit tuneláře pravidelným darem v symbolické  výši 100 Kč.  I vaše tři koruny denně nám pomůžou vyhrát v této kauze, ohlídat, kam tečou vaše daně, a měnit věci k lepšímu. Podpořit nás můžete i jednorázovým darem. Děkujeme, že šíříte tyto informace dál, a držte nám palce. I taková podpora je pro nás důležitá

Zpět na výpis novinek