Nahoru
Světový den obětí dopravních nehod
Zdroj: PČR, ROČENKA NEHODOVOSTI NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH ZA ROK 2020
Světový den obětí dopravních nehod

Dnes je světový den obětí dopravních nehod. V roce 2020 byl v České republice zaznamenán nejnižší počet osob usmrcených následkem dopravní nehody v historii policejní statistiky. Usmrcených bylo jen 460. Nepochybně na to měla podstatný vliv snížená mobilita v koronavirové době, ale snad i odstranění podstatné části billboardů z dálnic a silnic I. třídy o které se Kverulant významně zasloužil. Oceňte Kverulantův přínos k větší bezpečnosti silničního provozu alespoň symbolickým darem.

Zdroj: PČR, ROČENKA NEHODOVOSTI NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH ZA ROK 2020

Srážka s pevnou překážkou se na celkovém počtu nehod v roce 2020 podílela 21,4 %. Oproti roku 2019 se ale těchto nehod stalo o 1 565 méně. Při srážce s pevnou překážkou bylo v roce 2020 usmrceno 117 osob, což je o 37 osob méně než v roce předcházejícím. Na 1000 nehod tohoto druhu pak připadá 5,8 usmrcených osob.

Ještě v roce 2018 ještě dokonce umírali na českých silnicích řidiči v důsledku srážky z billboardem. V dubnu 2018 se na desátém kilometru dálnice D11 směrem z Prahy na Hradec Králové  stala jedna z nich.  Vůz vyjel z vozovky, narazil do sloupu billboardu s českou vlajkou, odrazil se od něj, několikrát se přetočil a nakonec skončil v příkopu. Řidič nehodu nepřežil. Kverulant je přesvědčen, že v příštích letech bude dál ubývat zmařených lidských životů, protože se mu podařilo přimět stát k odstranění billboardy z dálnic a silnic I. třídy. Podrobnosti naleznete v kauze Konec dálničních billboardů.

Reklama
Reklama

Zpět na výpis novinek