Nahoru
Václav Klaus mladší a „Flákanec“ Lubomír Volný společně na návštěvě válečného muzea ve Vietnamu
Václav Klaus mladší společně s Lubomírem Volným při návštěvě válečného muzea v Saigonu 9. června 2018, foto TB
Václav Klaus mladší a „Flákanec“ Lubomír Volný společně na návštěvě válečného muzea ve Vietnamu

Mnozí zákonodárci si z Poslanecké sněmovny učinili cestovní kancelář do exotických destinací za peníze daňových poplatníků. Kverulant.org již dvakrát přistihl poslance na výletě na Machu Picchu. Také odhalil, že Vít Rakušan si v roce 2018 zaletěl do Peru a Kolumbie a v roce 2019 pak do Austrálie a na Nový Zéland. Obě tyto cesty stály daňové poplatníky téměř 400 tisíc korun. Jiný výlet pěti poslanců do Vietnamu v roce 2018 nás stál skoro milion korun.  Na těchto výletech nepřekvapí jen jejich rekordní ceny, ale také to, kdo s kým je ochoten trávit dovolenou.  Kverulant se už roky snaží krotit papalášské manýry. Prosíme, podpořte ho alespoň symbolickým darem.

Václav Klaus mladší společně s Lubomírem Volným při návštěvě válečného muzea v Saigonu 9. června 2018, foto TB

Od 3. do 10. června roku 2018 se uskutečnila cesta pěti poslanců do Vietnamské socialistické republiky. Deklarovaným cílem bylo „jednání s partnerským výborem“. Na celém exotickém výletu není zarážející jen jeho přemrštěná cena a nulový přínos pro českou republiku, ale také to, kdo se jej zúčastnil. Byli to poslanci Vojtěch Filip (KSČM), Václav Klaus mladší (tehdy ještě ODS, později Trikolora), Zuzana Majerová Zahradníková (tehdy také ještě ODS, později také Trikolora) a Lubomír Volný (tehdy ještě SPD Tomia Okamury, později Volný blok). Ke čtyřem představitelům politického suterénu se přidal i pirát Lukáš Bartoň, který o svých turistických zážitcích natočil video.

Brzy po úvodu svého vyprávění se Lukáš Bartoň polituje, jak nabitý program s kolegy měli. Některý den, měli prý dokonce čtyři schůzky! Jak složitá jednání s komunisty ve Vietnamu byla, popsal hned v další pasáži svého vyprávění: „Vyměňovali jsme si různé zdravice typu: ‚My jsme rádi, že jsme k vám přijeli,‘ a oni zase ‚My jsme rádi, že jste k nám přijeli…‘“ Jak se ukáže v dalším vyprávění, do „náročného programu“ započítává pan poslanec i návštěvu jakéhosi jezera Ohnivého meče, pijatiku s místními Čechy v pivovaru nebo večeři s nejbohatším vietnamským podnikatelem. A co by to bylo za služebku, kdyby nebyl alespoň jeden den volna! Tehdy si pirát Bartoň půjčil skútr a skotačil na něm po okolí. To poslanec Václav Klaus mladší se v doprovodu poslance „Flákance“ Lubomíra Volného vydal do Saigonského válečného muzea, kde je vyfotil náhodný český turista.

Další podrobnosti o naleznete v kauze Poslanci na výletech na peníze daňových poplatníků

Pomozte Kverulantovi dlouhodobě hlídat politiky a podarujte jej, jakkoliv malým, za to však pravidelným měsíčním příspěvkem.

Reklama
Reklama

Zpět na výpis novinek