Nahoru
Video: Kverulantova pravidelná zkouška sirén
Video: Kverulantova pravidelná zkouška sirén
Twitter

Pravidelná zkouška sirén vám má především připomenout, že je na čase se připojit ke Kverulantovi a společně s ním bojovat proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkůmČíslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500. K darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu. Buďte součástí Kverulantovy vytrvalé práce jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Většina jednotlivců nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Právě proto je tu Kverulant.org, který se jménem veřejnosti do takových kauz systematicky pouští již od roku 2009. Když mocní s veřejností nehrají fér, bráníme ji. A dosahujeme konkrétních pozitivních změn ve veřejném životě. Zde je přehled naší práce z poslední doby.

 1. Kverulant pomohl zarazit velkou trafiku Jaroslava Faltýnka (ANO). Pojišťovna VZP získala jeho lobováním monopol na pojištění léčebných nákladů cizinců. Šlo o miliardový byznys na úkor běžných komerčních pojišťoven a v rozporu s legislativou EU. Ten i díky nám skončil a to vedlo ke zlevnění pojištění.
 2. Španělská policie se po našem oznámení začala zabývat náměstkem ministra spravedlnosti Radomírem Daňhelem. Přestože náměstek Daňhel byl téměř celý svůj profesní život zaměstnancem státu, přišel si na velké peníze. Daňhel měl nebo má podíly v desítkách firem a vlastní 37 nemovitostí včetně hotelového rezortu na španělských Kanárských ostrovech. Právě to by měl vysvětlit španělské policii.
 3. Dosáhli jsme nařízení exekuce na Ministerstvo obrany. To proto, že ministryně Černochová ignoruje soudní rozhodnutí, které ji nařizuje poskytnout Kverulantovi podrobnosti o násobně předraženém nákupu kulometů od překupníka za 1,5 miliardy.
 4. V Praze 5 bylo za peníze daňových poplatníků v roce 2010 vybudováno v jediném úseku 431 metrů sedm velkých retardérů. Nestalo se tak ve veřejném zájmu, ale pro klid miliardáře Marka Dospivy, který si tam koupil vilu. Od té doby Kverulant usiloval o redukci těchto retardérů. V listopadu 2023 byly odstraněny tři přejezdové zpomalovací prahy, dva byly nahrazeny přejezdovými polštáři a u zbylých prahů byly prodlouženy nájezdové hrany.
 5. Odhalili jsme 126 trafik rozežraných politiků ve zdravotních pojišťovnách.  Za posledních šest let si politici z veřejného zdravotního pojištění vyvedli dohromady více než 185 milionů korun do svých kapes. Kverulant každého z nich vyzval, aby peníze, které si „vydělal“, daroval libovolné dobročinné, nejlépe pacientské, organizaci.
 6.  Odhalili jsme, že v ČR živíme 400 generálů a stojí nás to ročně tři čtvrtě miliardy korun a vyzvali k zastavení jmenování dalších generálů.
 7. Protestujeme proti nákupu 300 policejních vozidel Škoda Kodiaq s útočným rámem za půl miliardy korun v době rekordních deficitů rozpočtu. Navíc rámy nemají homologaci ajsou krajně nebezpečné pro chodce.
 8. Na základě Kverulantova podání pokutoval Úřad na ochranu hospodářské soutěže Českou televizi za zmanipulované výběrové řízení analýzy objektivity zpravodajství.
 9. Odhalili jsme, že náklad na výplatu policejních výsluh se za pět let téměř zdvojnásobil a činí 7,2 miliardy korun a vyzvali k reformě tohoto systému.
 10. Ve spolupráci s televizí A11 jsme natočili video o hospodaření poslanecké sněmovny a o tom, jak poslanci jezdí na výletech za peníze daňových poplatníků 
 11. Prosazujeme přijetí zákona omezujícího lobbing.
 12. Pokoušíme se zjisti, jak pilně chodí europoslanci do práce a kolik za to berou. Evropský parlament nám však odmítá tyto informace poskytnout. Prý by to bylo v rozporu s ochranou osobních údajů poslanců. Proti tomuto postupu jsme podali stížnost a pravděpodobně nás čeká dlouhá a nákladná bitva.

Kverulant usvědčuje věrolomné politiky a rozežrané úředníky už od roku 2009. Usvědčujte je s námi finanční podporou našeho úsilí.

Za celý Kverulantův tým vám děkuje Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek