Nahoru
Video: Kverulantova pravidelná zkouška sirén
Video: Kverulantova pravidelná zkouška sirén
Twitter

Pravidelná zkouška sirén vám má především připomenout, že je na čase se připojit ke Kverulantovi a společně s ním bojovat proti věrolomným politikům a rozežraným úředníkůmČíslo Kverulantova účtu je 4350490001/5500. K darování můžete použít i tuto zabezpečenou darovací bránu. Buďte součástí Kverulantovy vytrvalé práce jakkoliv malým, za to však pravidelným darem.

Většina jednotlivců nemá čas, prostředky, zkušenosti a vytrvalost věnovat se roky řešení konkrétních problémů ve veřejném zájmu. Vyžaduje to totiž mnoho úsilí a výsledek je navíc nejistý. Právě proto je tu Kverulant.org, který se jménem veřejnosti do takových kauz systematicky pouští již od roku 2009. Když mocní s veřejností nehrají fér, bráníme ji. A dosahujeme konkrétních pozitivních změn ve veřejném životě. Zde je přehled naší práce z poslední doby.

  1. Kverulant.org odhalil, že vedení generálního ředitelství Vězeňské služby ČR (VS ČR) zneužívá výsluhy, které náleží těm příslušníkům, kteří odešli do civilu. Spočítali jsme, že stát zaplatil v roce 2023 bývalým příslušníkům ozbrojených složek na takzvaných výsluhách 12,5 miliardy korun. To je za pět let nárůst o 64 %. Kverulantovým cílem je prosadit takovou změnu zákona, která by nárok na výsluhový příspěvek omezila a která by odebrala výsluhový příspěvek těm bývalým příslušníkům ozbrojených složek, kteří i po odchodu do civilu dál berou veřejné peníze. Opakovaně k tomu vyzval všechny zákonodárce.
  2. Pokoušíme se zjisti, jak pilně chodí europoslanci do práce a kolik za to berou. Evropský parlament nám však odmítá tyto informace poskytnout. Prý by to bylo v rozporu s ochranou osobních údajů poslanců. Proti tomuto postupu jsme podali stížnost a pravděpodobně nás čeká dlouhá a nákladná bitva.
  3. Kverulant.org dlouhodobě upozorňuje, že pražské arcibiskupství převádí v rozporu s církevním právem na soukromou nadaci majetek církve v hodnotě stovek milionů korun. V lednu 2022 byly do majetku této privátní nadace vyvedeny lesy za 320 milionů korun. Nyní toto tunelování pokračuje převodem církevních lesů v celkové hodnotě přibližně 715 milionů korun.
  4. Kverulant zarazil kšeft ministra vnitra Rakušana, nákup pěti vyprošťovacích aut za 100 milionů pro hmotné rezervy.
  5. Kverulant pomohl zarazit velkou trafiku Jaroslava Faltýnka (ANO). Pojišťovna VZP získala jeho lobováním monopol na pojištění léčebných nákladů cizinců. Šlo o miliardový byznys na úkor běžných komerčních pojišťoven a v rozporu s legislativou EU. Ten i díky nám skončil a to vedlo ke zlevnění pojištění.
  6. Dosáhli jsme nařízení exekuce na Ministerstvo obrany. To proto, že ministryně Černochová ignoruje soudní rozhodnutí, které ji nařizuje poskytnout Kverulantovi podrobnosti o násobně předraženém nákupu kulometů od překupníka za 1,5 miliardy.
  7. Prosazujeme přijetí zákona omezujícího lobbing.
  8. Odhalili jsme 126 trafik rozežraných politiků ve zdravotních pojišťovnách.  Za posledních šest let si politici z veřejného zdravotního pojištění vyvedli dohromady více než 185 milionů korun do svých kapes. Kverulant každého z nich vyzval, aby peníze, které si „vydělal“, daroval libovolné dobročinné, nejlépe pacientské, organizaci.
  9. Protestujeme proti nákupu 300 policejních vozidel Škoda Kodiaq s útočným rámem za půl miliardy korun v době rekordních deficitů rozpočtu. Navíc rámy nemají homologaci ajsou krajně nebezpečné pro chodce.
  10. Na základě Kverulantova podání pokutoval Úřad na ochranu hospodářské soutěže Českou televizi za zmanipulované výběrové řízení analýzy objektivity zpravodajství.

Kverulant usvědčuje věrolomné politiky a rozežrané úředníky už od roku 2009. Usvědčujte je s námi finanční podporou našeho úsilí.

Za celý Kverulantův tým vám děkuje Vojtěch Razima

Twitter
Zpět na výpis novinek