Nahoru
Videohitparáda falešných politiků
Videohitparáda falešných politiků

Falešný zpěv pozná každý, ale sebrat vypečeným zpěvákům jejich cinknuté noty tak snadné není. Přesto se o to Kverulant opakovaně pokouší. Připomeňte si s námi tři falešné zpěváky roku 2021 a oceňte Kverulantovu práci. Blíží se konec roku. Budou Vánoce a Štědrý večer spojený s tradicí obdarování. Prosíme vás, nezapomeňte letos ani na nás a podarujte nás.

Loni Kverulant odhalil nákup zdravotnického materiálu s falešnými certifikáty do Správy státních hmotných rezerv. Na organizátory podvodu Kverulant podal trestní oznámení. Další odhalení se týkalo fejkových respirátorů. Jejich výrobce kvůli Kverulantovi zkrachoval. Kverulant také odhalil tunelování peněz z grantu ministerstva zdravotnictví. Výsledky své práce zveřejnil Kverulant na svém webu. Podal také několik podnětů k vyšetřování například na Obchodní inspekci.

Kardinál Dominik Duka pokračoval v tunelování církevního majetku. Na svou soukromou nadaci převedl nejprve církevní pozemky v hodnotě 250 milionů korun. V srpnu 2021 pak pozemky za 170 milionů korun. Majetek nadace, kterou si Duka založil na konci roku 2020, se aktuálně pohybuje kolem čtvrt miliardy korun. Kverulant protestoval a opakovaně psal do Vatikánu a žádal zjednání nápravy.

Týmu Kverulang.org se v květnu 2021 podařilo otevřít Pražský hrad. Stalo se tak po více než půl roce úplné uzávěry. Po dlouhých 5 letech byly také zrušeny plošné kontroly u vstupu do Hradu. Klíčem k úspěchu bylo pravomocné rozhodnutí soudu. V něm se konstatuje, že uzavření Hradu nemá oporu v zákoně a že Hrad je veřejným prostranstvím.

Prosíme vás, nezapomeňte letos na Vánoce ani na nás a podpořte nás. Když mocní nehrají s veřejností fér, bráníme ji, ale bez vaší podpory není naše činnost možná. Děkujeme.

Zpět na výpis novinek