Nahoru

Archiv novinek

Výrobce fejkových respirátorů opět vyhrožuje Kverulantovi

Kverulant.org odhalil prodej nebezpečných respirátorů. Výrobce mu za to opět vyhrožuje žalobou.

Kverulant nedávno odhalil prodej nebezpečných respirátorů od firmy TEX-TECH s.r.o. Tyto respirátory byly vydávány za splňující normu FFP2, přestože v povinném testování nevyhověly. Navíc byly označeny značkou CE, přestože nevyhověly ani evropské homologaci. Kverulantovým cílem je zastavení prodeje těchto padělků, a proto se obrátil na Českou obchodní inspekci (ČOI) a žádal zákaz prodeje tohoto nebezpečného výrobku. ČOI jeho podmět již začala prověřovat.

Zájem o veřejnosti o tuto kauzu donutil firmu TEX-TECH vydat 1 února 2021 tiskové prohlášení. Vyhrožovala v něm Kverulantovi „patřičnými právními kroky“. Tím se Kverulant samozřejmě zastrašit nedá. Podstatnější v tiskové zprávě však byla ukřivděná věta: „Informace o tom, že vyrábíme a distribuujeme nekvalitní produkt nás navíc zastihuje pár dní před dokončením kompletní certifikace, která probíhá v zahraničí (…)“. Šlo totiž vlastně o přiznání, že TEX-TECH doposud platnou certifikaci neměl a vyráběl a prodával tak fejkové respirátory.

Nyní zaslal advokát najatý firmou TEX-TECH výhružný dopis. Píše v něm, že pokud Kverulant svoji kauzu ze svých stránek neodstraní do 10 března 2021: „podám žalobu, na základě které budu požadovat mimo výše uvedené též náhradu škody a nemajetkové újmy, kterou jste mému klientovi svým protiprávním jednáním způsobili“. Kverulant je na podobné vyhrožování zvyklý a svoji kauzu nestáhne.

Oceňte Kverulantův neohrožený boj proti parazitům na koronavirové krizi a podpořte ho alespoň symbolickou částkou.

Zpět na výpis novinek