Nahoru

Archiv novinek

Za další nevýhodné smlouvy o billboardech na Praze 7 nebude nikdo potrestán

Přestože Praha deklaruje, že omezuje vizuální smog, uzavírá nové smlouvy na pronájem městských pozemků pro billboardy. Nedávno starosta Prahy 7 Jan Čižinský uzavřel s billboardáři hned čtyři, pro radnici krajně nevýhodné smlouvy. Kverulant.org si to nedovedl vysvětlit jinak než korupcí, a proto v závěru loňského roku podal na vedení radnice Prahy 7 trestní oznámení. Policie ho nyní odložila. Kverulant je z postupu policie zklamaný, ale ve svém boji proti věrolomným politikům bude pokračovat.  Pomozte nám i vy alespoň malým darem, zastavit parazity na veřejném prostoru a vyčistit Prahu od vizuálního smogu.

Všechny smlouvy byly uzavřeny se souhlasem magistrátu a na dobu neurčitou. První nájemní smlouva je pozemek u ulice Bubenská, za roční nájemné 160 444 KčDruhá smlouva na pozemek u ulice Argentinská, za roční nájemné 204 372 KčA třetí je dokonce na pronájem pozemku pro výstavbu nového billboardu u ulice Vrbenského. Tam je roční nájemné stanoveno dokonce na pouhých 76 000 korun. Přitom roční příjem z pronájmu je minimálně čtyřnásobně vyšší. Příjem z oboustranného billboardu umístěného na jednom z nelukrativnějších míst v celé republice se pohybuje kolem částky 850 000 korun. Kverulant si tyto hrubé nepoměry nedokáže vysvětlit jinak než korupcí. Navíc všechny tyto smlouvy lze vypovědět nejdříve po pěti letech a ještě s roční výpovědní lhůtou.

Ne dosti na tom, Praha 7 již dvakrát vyhrála nad billboardáři soud o odstranění billboardu na křižovatce ulic Komunardů a Jateční. Přestože Obvodní soud pro Prahu 7 již dvakrát uložil billboardářům povinnost předmětný billboard odstranit, uzavřela s nimi radnice dohodu, ve které se zavazuje v soudním sporu proti billboardářům již nepokračovat. Podle této smlouvy budou moci billboardáři tento billboard provozovat až do konce roku 2021. Kverulant za tímto postupem opět vidí především korupci.  

Kverulant se svými zjištěními konfrontoval vedení radnice Prahy 7. Kroky radnice v rozhovoru s ředitelem Kverulanta Vojtěchem Razimou přišel obhajovat místostarosta Kamil Vavřinec Mareš. Zde je videozáznam tohoto rozhovoru.

Dle Kverulantova názoru místostarosta postup radnice naprosto nevysvětlil, a proto Kverulant před koncem loňského roku podal na vedení radnice trestní oznámení. Policie ho nyní odložila s nic neříkající větou: „nebyly zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný“.  Za další nevýhodné smlouvy o billboardech na Praze 7 tak nebude nikdo potrestán. Kverulant je z postupu policie zklamaný, ale ve svém boji proti věrolomným politikům bude pokračovat.  Pomozte nám i vy alespoň malým darem, zastavit parazity na veřejném prostoru a vyčistit Prahu od vizuálního smogu.

Zpět na výpis novinek