Nahoru
Za Prokopa asi určitě líp nebude
volební billboard Ondřeje Prokopa, Chodov, foto Kverulant.org
Za Prokopa asi určitě líp nebude

Před čtrnácti dny uveřejnil Kverulant.org zprávu o tom, že slibovat na nelegálním billboardu „konec nepořádku v ulicích“ vyžaduje opravdu velkou dávku neomalenosti. Politikem z billboardu je Ondřej Prokop (ANO). Ten slíbil, že nelegální reklamu nechá odstranit. To však neudělal a nelegální billboard je na mostě dál. Pokud si i vy ošklivíte nelegální vizuální smog a věrolomné politiky, podpořte Kverulanta v jeho zápase proti nim.

volební billboard Ondřeje Prokopa, Chodov, foto Kverulant.org

Smlouva na reklamu na mostech ve správě TSK Praha byla uzavřena již v roce 1992, tedy před třiceti lety. Je velmi poplatná devadesátkám. Bylo jí možno vypovědět pouze jednou za deset let. A přesně to se stalo. Na základě rozhodnutí Rady hlavního města Prahy tak byla vypovězena na podzim loňského roku s tím, že skončí letos v březnu. Reklamní společnost Czech Outdoor ze skupiny BigBoard, ale výpověď neakceptovala a reklamy neodstranila. A politik na billboardu, Ing. Ondřej Prokop, jako současný zastupitel hl. m. Prahy, tohle všechno nejspíš věděl, nebo by určitě vědět měl.

Prokop ještě v den uveřejnění Kverulantovy zprávy uvedl: „Outdoor reklamu zajišťuje agentura, která má odpovědnost za to vybrat plochy, které jsou legální. Nechám to prověřit a pokud půjde o nelegální reklamu, samozřejmě ji odstraníme.“ Nic z toho zřejmě ani po čtrnácti dnech neudělal a nelegální billboard je na mostě dál.

Kverulant.org je známý bojovník proti billboardům. Před lety prosadil zákon proti billboardům na dálnicích a silnicích I. třídy. Nyní svoji pozornost přesunul do Prahy. Kverulant odeslal primátorovi Prahy a všem členům rady již několik dopisů, ve kterých je vybízí, aby konečně vyčistili Prahu od přebujelého reklamního smogu. K těmto výzvám se již připojilo mnoho občanů a několik neziskových společností. A výsledky se pomalu dostavují. V srpnu 2020 schválila rada hlavního města Prahy výpověď všech smluv na pronájem pozemků pro reklamní zařízení do 8 m2.  Praha také neprodloužila nevýhodnou smlouvu s JCDecaux, na podzim 2021 začal platit zákaz reklamních plachet i v širším centru a Praha přijala usnesení, že nebude nově pronajímat svoje pozemky ani pro velké billboardy. Kverulant však ještě spokojen není. Ještě je třeba nechat skutečně odstranit velké množství billboardů a současná pražská koalice to už evidentně nestihne. A pokud v Praze zvítězí politici, kterým nevadí inzerovat na nelegálních billboardech, tak to nejspíš nestihnou ani oni. Přesto bude Kverulant ve svém boji pokračovat. Pomozte nám i vy vyčistit Prahu od vizuálního smogu alespoň malým darem.

Zpět na výpis novinek