Nahoru
Za Prokopa asi líp nebude
volební billboard Ondřeje Prokopa, Chodov, foto Kverulant.org
Za Prokopa asi líp nebude

Slibovat na nelegálním billboardu „konec nepořádku v ulicích“ vyžaduje opravdu velkou dávku neomalenosti. Ta však některým politikům zjevně nechybí.

volební billboard Ondřeje Prokopa, Chodov, foto Kverulant.org

Smlouva na reklamu na mostech ve správě TSK Praha byla uzavřena již v roce 1992, tedy před třiceti lety. Je velmi poplatná devadesátkám. Bylo jí možno vypovědět pouze jednou za deset let. A přesně to se stalo. Na základě rozhodnutí Rady hlavního města Prahy tak byla vypovězena na podzim loňského roku s tím, že skončí letos v březnu. Reklamní společnost Czech Outdoor ze skupiny BigBoard, ale výpověď neakceptovala a reklamy neodstranila. A politik na billboardu, Ing. Ondřej Prokop, jako současný zastupitel hl. m. Prahy, tohle všechno nejspíš ví, nebo by určitě vědět měl.

Kverulant.org je známý bojovník proti billboardům. Před lety prosadil zákon proti billboardům na dálnicích a silnicích I. třídy. Nyní svoji pozornost přesunul do Prahy. Kverulant odeslal primátorovi Prahy a všem členům rady již několik dopisů, ve kterých je vybízí, aby konečně vyčistili Prahu od přebujelého reklamního smogu. K těmto výzvám se již připojilo mnoho občanů a několik neziskových společností. A výsledky se pomalu dostavují. V srpnu 2020 schválila rada hlavního města Prahy výpověď všech smluv na pronájem pozemků pro reklamní zařízení do 8 m2.  Praha také neprodloužila nevýhodnou smlouvu s JCDecaux, na podzim 2021 začal platit zákaz reklamních plachet i v širším centru a Praha přijala usnesení, že nebude nově pronajímat svoje pozemky ani pro velké billboardy. Kverulant však ještě spokojen není. Ještě je třeba nechat skutečně odstranit velké množství billboardů a současná pražská koalice to už evidentně nestihne. A pokud v Praze zvítězí politici, kterým nevadí inzerovat na nelegálních billboardech, tak to nejspíš nestihnou ani oni. Přesto bude Kverulant ve svém boji pokračovat. Pomozte nám i vy vyčistit Prahu od vizuálního smogu alespoň malým darem.

Zpět na výpis novinek